13 лютого 2025, 07:27

Санкції США призвели до надлишку нафти у РФ – експерти озвучили єдиний вихід для Кремля

Російські нафтові компанії готуються розпочати вимушене скорочення видобутку.

Санкції США призвели до надлишку нафти у РФ – експерти озвучили єдиний вихід для Кремля

Російські нафтові компанії готуються розпочати вимушене скорочення видобутку. Виною всьому санкції з боку США. Таку думку озвучила західна преса, посилаючись на топ-менеджерів нафтового сектора, портових агентів і трейдерів.

Журналісти із U.S. News пишуть про те, що винні останні санкції Байдена, які той ввів проти енергетичного сектора РФ 10 січня.

До "чорного списку" потрапили не лише 180 танкерів тіньового флоту Путіна, а й дві потужні компанії РФ з видобутку нафти "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Як результат у РФ тепер надлишок нафти, а Кремль не знає, куди її подіти.

За підсумками січня експорт нафти з Новоросійська до Чорного моря, а також Усть-Луги та Приморська до Балтійського моря впав на 17%. При цьому вартість фрахту танкерів піднялася одразу вп'ятеро. Як підсумок у січні у нафтових компаній РФ накопичилося 17 млн барелів нерозпроданої нафти. Аналітики з Goldman Sachs упевнені, що до літа ця цифра складе всі 50 млн барелів.

Фактично Кремлю нема куди подіти цю нафту, оскільки великих сховищ у РФ просто немає. Важко переробляти цю нафту на НПЗ у РФ, оскільки багато заводів атакують безпілотників. З початку року одразу на 10% впала робота заводів через ці атаки.

Зараз найреальніший вихід із ситуації — скоротити видобуток "чорного золота". На сьогоднішній день РФ добуває 8,9 млн барелів нафти, а ще у 2019 році ці цифри становили 11,25 млн.

Наразі під санкціями перебуває 25% танкерів, які перевозять російську нафту. Деякі порти Індії та Китаю вже закрилися для таких танкерів. Водночас Пекін і Нью-Делі терміново шукають альтернативу російській нафті у країнах Іраку, ОАЕ та Саудівській Аравії.

Першими можуть зупинити видобуток нафти заводи, що у Арктиці, оскільки вони залишилися без танкерів-криголамів. Співробітники S&P Global повідомляють, що у "чорному списку" зараз 50% танкерів, які раніше перевозили нафту з РФ до Індії та Китаю.

В Альфа-банку вважають, що щодня РФ втрачає в експорті до 800 тисяч барелів нафти, а насправді бюджет РФ недоотримає 50 млрд доларів щорічно.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Швейцарія все ж таки дала добро та приєднається до 15-го пакету санкцій ЄС проти РФ.

Нагадаємо, Індія йде на хитрощі, щоб оминути санкції Заходу та продовжити закуповувати нафту з РФ.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини