З якого часу Кремль дотримувався будь-яких умов: у США закликають Трампа не йти на поводу у РФ щодо санкцій
Санкції США проти РФ зберігатимуться доти, доки не буде підписано угоду з Кремлем.
Держсекретар США Марко Рубіо дав зрозуміти ЄС, що Вашингтон збереже санкції проти РФ щонайменше до укладання угоди з Москвою.
Після зустрічі з російською делегацією в Ер-Ріяді Рубіо провів телефонну розмову з ЄС, запевнивши, що санкції проти РФ чинні, інформує ресурс Bloomberg.
Ексспівробітник американської розвідки Андреа Кендалл-Тейлор заявив, як його турбує той факт, що Трамп дуже швидко хоче укласти угоду з РФ. Не виключено, що президент США вже пам'ятає нові економічні можливості з Росією.
Санкції Білий дім почав запроваджувати ще за часів першого президентства Трампа як відповідь на анексію РФ Криму та вторгнення на Донбас. Багато санкцій було запроваджено у партнерстві з ЄС.
Запевнення Рубіо щодо санкцій можуть бути деякою мірою полегшення для європейських союзників, які побоювалися, що США пом'якшать фінансові санкції, що паралізують, які адміністрація Байдена наклала на Росію за її вторгнення.
У звіті Держдепу США не було інформації про те, що Рубіо обговорював із лідерами ЄС питання санкцій. Однак є інформація про те, що Вашингтон і надалі триматиме Брюссель у курсі всіх подій щодо переговорного процесу з РФ.
Ще вчора під час спілкування з пресою в Ер-Ріяді Рубіо дав зрозуміти, що Вашингтон готовий піти на пом'якшення санкцій щодо РФ. Також держсекретар зізнався, що після завершення війни в Україні США мають спільний інтерес з РФ щодо економічного співробітництва.
Цей факт ще раз вказує на те, що Трампа найбільше цікавить не Україна, а Росія, саме тому під приводом війни той хоче якнайшвидше укласти угоду з РФ, щоб відновити свої відносини з Кремлем.
Ексчиновник, який опікувався санкціями США, Деніел Фрід упевнений, що у рамках припинення вогню Кремль вимагатиме скасування всіх санкцій. Фрід закликає радників Трампа не йти на поводу у Кремля, оскільки Путін дуже часто порушує всі свої слова й обіцянки.
У ЄС не збираються скасовувати санкції щодо РФ, а навпаки, думають над новим пакетом.
Проте, Трамп не має повної свободи дій у плані пом'якшення санкцій проти Росії. Крім будь-яких консультацій з союзниками, які можуть бути потрібними, США повинні будуть повідомити Конгрес про будь-які зміни у деяких санкціях проти Росії після того, як адміністрація Байдена перейменувала кілька суб'єктів перед відходом з посади відповідно до закону 2017 року, який вимагає від президента повідомляти Конгрес про винятки до їх видачі.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що на тлі переговорів Москви та Вашингтону у РФ впала ціна на акції та подешевшав рубль.
Нагадаємо, країни G7 готові завдати нового удару по російській нафті до річниці вторгнення в Україну армії Путіна.