Російські курорти можуть збанкрутувати: через мазут на пляжах попит на путівки у РФ рухнув – ЗМІ
З'являються перші сигнали про те, що розлив мазуту у Чорному морі обернеться економічною катастрофою для російських курортів.
Після екологічної катастрофи на Чорноморському узбережжі Росії, спричиненої розливом мазуту, Кубань і південні курорти країни можуть зіткнутися з економічною катастрофою. Забруднення узбережжя нафтопродуктами, багато з яких є канцерогенами та можуть викликати рак, відлякало туристів, що загрожує значними втратами місцевого бізнесу та бюджету Росії.
Про обвальний рівень падіння попиту на путівки повідомляють росЗМІ.
Згідно з останніми даними, попит на літні тури до Анапи впав майже у вісім разів (!) порівняно з аналогічним періодом 2024 року. При цьому кількість бронювань у готелях регіону зменшилась на 57%. Відмова туристів їхати на забруднені пляжі може спричинити колосальні фінансові втрати для готельєрів, ресторанів й інших сфер обслуговування.
Коли вода почне тепліти, мазут із дна регулярно підніматиметься на поверхні, знову забруднюватиме узбережжя токсичними відходами.
"Дивно, що у 8 разів упав, а не зовсім зупинився. Що там робити? Мазутні ванни приймати?" - пишуть росіяни.
Експерти попереджають, що наслідки екологічної катастрофи можуть бути довгостроковими. Навіть якщо волонтери встигнуть частково очистити пляжі, страх перед забрудненням і ризиком для здоров'я вже сформував негативне ставлення до потенційних туристів.
Для регіонального бюджету Краснодарського краю та федерального бюджету Росії це різке зниження податкових надходжень і збитки, обчислювані мільярдами рублів. Туризм - одна з ключових галузей для Півдня Росії, та поточна ситуація може призвести до масового закриття бізнесу та зростання безробіття.
Ситуація в інших курортних зонах Краснодарського краю також викликає тривогу:
- Витязево - падіння попиту на 63%;
- Дивноморське - зниження бронювань на 45%;
- Геленджик - спад на 32%;
- Сочі - зниження на 24%.
Навіть на традиційно завантажений період бронювання скоротилися на 10-20%. Проте, як повідомляє Російський союз туріндустрії, спостерігається перетікання туристів на інші курорти, які не постраждали від забруднення.
Однак ці напрямки не зможуть компенсувати масштабний фінансовий провал, який очікує на Анапу, Сочі й інші прибережні міста.
Самі готельєри, незважаючи на обвал попиту, поки що відмовляються знижувати ціни, сподіваючись на покращення ситуації до початку сезону. Але експерти скептично ставляться до такого оптимізму: катастрофа лише набирає обертів, і навіть успішне прибирання мазуту не зможе миттєво відновити довіру відпочиваючих.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Керченській протоці затонув російський танкер із мазутом, який є частиною тіньового флоту РФ.
Останні новини
Жданов натякнув, де Україні зможуть запропонувати танки "по одному долару за штуку чи БМП по п'ять"
17:45Чи підтримують громадяни Данії відправку миротворців до України: з'явилися результати соцопитування
14:56Громадяни Великобританії визначилися, хто їм ближчий: українці чи американці – результати опитування
11:45Болти, цвяхи, алюмінієва стружка та вогнегасник: СБУ та Нацполіція запобігли терактам на Київщині
11:23