Операція щодо копалин: Трамп пояснив, навіщо США потрібний контроль над фондом відновлення України
Глава Мінфіну США Скотт Бессент вважає, що угода щодо копалин "закладе основу потужного оновлення економіки України".
Вашингтон у рамках угоди з Києвом щодо українських корисних копалин має намір отримати контроль над фондом відновлення України, щоб унеможливити ризики корупції.
Відповідну заяву зробив глава американського Мінфіну Скотт Бессент у статті для Financial Times.
За словами міністра, основні умови операції припускають, що отримані Україною від природних ресурсів й інфраструктури кошти акумулюватимуться у спецфонді, орієнтованому на розвиток країни у довгостроковій перспективі. Американська сторона отримає економічні та права на керування щодо цих майбутніх інвестицій.
Безсент вважає: участь Вашингтона у цьому процесі забезпечить високі стандарти прозорості, підзвітності, корпоративного керування та правової бази, що є необхідним для залучення приватних інвестицій, призначених для повоєнного відновлення України. Міністр упевнений, присутність американської сторони у цьому процесі унеможливить корупцію й інсайдерські угоди.
Чиновник також додав, що український лідер Володимир Зеленський першим ініціював економічне партнерство.
"Ми знаємо, що економічне майбутнє України у мирний час може бути більш процвітаючим, ніж у будь-яку іншу мить в історії країни, та партнерство з американцями забезпечить її процвітання", - пише Бессент.
За словами міністра, Україна наділена природними ресурсами й іншими національними активами, які допоможуть країні у повоєнному відновленні, якщо "уряд і народ будуть озброєні необхідним капіталом і правильними стимулами".
Чиновник стверджує, що підхід Трампа є "новою модель продуктивного міжнародного партнерства".
Міністр також наводить як приклад Польщу, яка стала привабливим торговим й інвестиційним партнером для Америки завдяки грамотній економічній політиці та диверсифікованій економіці.
"З 1992 року економіка Польщі у реальному ВВП зросла більш ніж утричі, а дохід на душу населення її громадян сьогодні більш ніж у сім разів вищий, ніж тоді", - зазначив голова Мінфіну.
За його словами, запропоноване Трампом партнерство відповідає інтересам американського й українського народів.
Як раніше повідомляв Dialog.UA, за інформацією ЗМІ, в оновленому проекті угоди щодо корисних копалин, яку Вашингтон передав Києву, йдеться про закріплення за американською стороною 100% власності майбутнього фонду.
Крім того, у новій версії проекту є положення про доходи від територій, які окуповані Росією.
Останні новини
Операція щодо копалин: Трамп пояснив, навіщо США потрібний контроль над фондом відновлення України
22:38NYT: США включили до нового проєкту угоди щодо копалин доходи від окупованих територій – що відомо
19:16США запропонували Україні більш жорсткий варіант угоди щодо корисних копалин: відомі деталі – ЗМІ
18:12