Ще одна галузь економіки Росії котиться у прірву: постачання до Китаю впали на 50% – ЗМІ
Світова кон'юнктура виявилася нещадною до планів Росії: ціни на вугілля досягли мінімуму за чотири роки, зараз це лише $75–76 за тонну.
Росія, яка втратила європейський вугільний ринок через санкції, намагалася знайти порятунок в Азії, але й там зазнає нищівного провалу. Постачання вугілля до Китаю морем за перші 20 днів березня обвалилися майже вдвічі (відразу 50%), що стало болючим ударом для російської економіки та вугільної галузі.
Останні місяці російські шахтарі у великих збитках: важлива галузь російської економіки буквально колапсує.
Падіння експорту до Китаю
За даними аналітичної платформи Kpler, які наводить "Комерсант", експорт російського енергетичного вугілля до Китаю морським шляхом за перші три тижні березня впав на 49% порівняно з минулим роком. Якщо раніше щотижневі постачання становили 534 тисячі тонн, то тепер це лише 251 тисяча тонн.
Провал на азіатському напрямку. Чому Китай відвертається
Вугільна промисловість Росії робить відчайдушні спроби замінити втрачений європейський ринок азіатськими країнами, але перспективи похмурі. Постачання вугілля до інших країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону також скоротилося на 6%. Китай, на який припадало понад третини морського експорту російського вугілля, більше не рятує ситуацію.
Експерти зазначають, що у Китаї зараз спостерігається низька споживча активність і рекордні запаси вугілля у портах. Попит на імпортне вугілля у Піднебесній нестабільний і безпосередньо залежить від економічного зростання, яке зараз сповільнюється, та, найголовніше, величезну китайську ємність неможливо компенсувати іншими ринками.
Ціни на дні, вугільники у збитках
Світова кон'юнктура виявилася нещадною: ціни на вугілля досягли мінімуму за чотири роки, зараз це лише $75–76 за тонну. При цьому більше половини російських вугільних компаній уже визнано збитковими за підсумками 2024 року.
Вже відомі випадки тривалої затримки зарплат російським шахтарям. Видобуток вугілля на українському Донбасі Росія встигла знищити ще раніше, усунувши конкурента.
Фінансова катастрофа для ключових гравців
Дві найбільші вугільні компанії Росії "Мечел" і "Распадская" публічно заявили про масштабні збитки. "Мечел" отримала 37 млрд рублів чистого збитку, "Распадская" завершила рік із втратами $133 мільйона. Ці компанії є найбільшими роботодавцями та бюджетоутворюювальними структурами у вугільних регіонах Росії. Тепер під загрозою знаходяться цілі мономіста та десятки тисяч робочих місць.
Без шансів на порятунок
Санкції, дорога логістика, відсутність західних ринків і міцний рубль продовжують душити галузь. Аналітики попереджають: 2025 рік для вугільників буде ще важчим, а шансів на відновлення практично немає. Це означає не лише крах для самої вугільної промисловості, а й удар по регіональних бюджетах і соціальній стабільності у вугільних регіонах.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що останні дані показують різке падіння експортного продажу у металургів РФ.
Останні новини
Путін – стратегічний конкурент Вашингтону: у розвідці США назвали головного супротивника країни
09:13У ніч на 25 березня ЗСУ атакували район Попівки – в ISW розповіли про бої на Бєлгородщині та Курщині
07:17"Потрібно визнати..." – Коваленко прояснив ситуацію з наступом армії РФ на Запорізькому напрямку
15:10