Принципове рішення України обвалило видобуток газу у Росії
У Росії різко обвалився видобуток газу після втрати українського маршруту для постачання до Європи.
Принципове рішення України, яке заблокувало російському газу шлях до Європи через українську територію, обвалило видобуток "блакитного палива" у РФ.
За даними за лютий, обсяг видобутку знизився на 11,3% порівняно з аналогічним місяцем минулого року, склавши 57,2 млрд кубометрів. Це зниження виявилося значнішим, ніж у січні, коли спад склав 3% рік до року. Усього за перші два місяці цього року у Росії було видобуто 131 млрд кубометрів газу, що на 7,3% менше, ніж роком раніше, пише "Комерсант".
Найбільші втрати у "Газпрому"
Найбільших втрат зазнав "Газпром", видобуток якого у лютому впав на 13,2% - до 38,2 млрд кубометрів, а за січень і лютий - на 8%, до 81,5 млрд кубометрів.
У незалежних виробників також спостерігається скорочення видобутку. Наприклад, видобуток "Новатека" минулого місяця впав на 1,5% - до 6,4 млрд кубометрів, а за два місяці - на 1,4%, до 13,6 млрд кубометрів.
До початку поточного року Росія постачала до Європи близько 15 млрд кубометрів газу на рік через територію України. Після втрати цього маршруту у "Газпрому" залишилася єдина трубопровідна гілка до Європи - "Турецький потік", пропускна спроможність якого становить менше 16 млрд кубометрів на рік.
Інші причини падіння видобутку
Крім припинення транзиту, зниження видобутку обумовлено падінням внутрішнього попиту, спричиненим аномально теплою зимою. Додатковим чинником було зниження споживання газу в енергоємних галузях (металургія, будматеріали, хімічна промисловість) через уповільнення економіки.
На видобуток "Газпрому" погодний фактор має більший вплив, ніж на інші компанії, оскільки значна частина його газу поставляється населенню, комунальному сектору й електростанціям.
На думку експертів, без змін в експортній політиці та серйозних погодних аномалій улітку тенденція до зниження видобутку збережеться.
Аналітики також звертають увагу, що перспективи відновлення поставок закритими маршрутами ("Північний потік", "Північний потік - 2", Ямал - Європа чи український транзит) залишаються невизначеними. Більше того, ЄС має намір повністю відмовитись від російських енергоресурсів до 2027 року.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що з 26 березня Європа закрила порти для перевалки російського ЗПГ. Відтепер танкери, які перевозять російський ЗПГ, не зможуть користуватись послугами портів для перевалки з метою подальшої відправки покупцям.
Тим часом ЗМІ дізналися, що у "Газпромі" готуються масштабні скорочення витрат і персоналу після рекордних збитків компанії.
Останні новини
У відповідь на погрози Трампа "небаченого" бомбардування Іран підготував ракети до запуску – ЗМІ
11:26Путін може перегнути палицю: Болтон розповів про те, як глава РФ навчився маніпулювати Трампом
07:37Гинуть, навіть не вступивши у бій: на окупованій Херсонщині розпочався "мор" серед ЗС РФ – "Атеш"
07:19