23 квітня 2025, 07:28

"Газпром" зробив нову пропозицію Китаю щодо газу, яка у результаті вдарить по бюджету Кремля

Кремль готовий вдатися до чергового зниження ціни на природний газ для Китаю.

За підсумками 2024 року "Газпром" постачав газ до Китаю трубопроводом "Сила Сибіру" за ціною 267,6 долара за тисячу кубометрів. Ця ціна на 30% нижча за ту, яку платили клієнти РФ з Туреччини та ЄС.

Проте вже 2025 року ціна на газ для Китаю знизиться до 247,3 долара за тисячу кубометрів. При цьому для клієнтів із ЄС і Туреччини вона підніметься до 403 доларів, повідомляє агентство Reuters.

У результаті знижка на російський газ для Пекіну становитиме 39%. 2026 року передбачається ще одне незначне зниження ціни на газ для КНР - 241,8 долара за тисячу кубометрів.

Експерти кажуть, що зниження ціни на газ для КНР, а також різке падіння ціни на нафту обов'язково вдарять валютним доходом економіки Кремля. Вже цього року прогнозується дохід від продажу вуглеводню у розмірі 200 млрд доларів замість запланованих раніше 236 млрд доларів. Також наступного року валютний виторг РФ виявиться на 9 млрд доларів меншим за запланований.

За підсумками 2024 року РФ поставила Китаю 31 млрд кубометрів газу, а цього року планується збільшити до 38 млрд.

У результаті "Газпром", який хотів досягти капіталізації в 1 трлн доларів, зазнає рекордних у своїй історії збитків, які обчислюються трильйонами рублів.

"Газпрому" довелося піти на скорочення робітничого штату, а також практично повністю розпускається підрозділ "Газпром-експорт".

Аналітик Рональд Сміт оцінив втрати від прокачування газу в ЄС через територію України як у 10 млрд кубометрів на рік. Цього року РФ прокачає до країн ЄС і Туреччини до 40 млрд кубометрів газу, що на 20%, ніж у 2024 році.

У "Газпромі" визнають, що дірка у їхньому бюджеті за підсумками 2025-2034 років складе 15 трлн рублів.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Пекіні раз і назавжди відмовилися від будівництва трубопроводу "Сила Сибіру 2".

Нагадаємо, "Газпром" відібрав у компанії Bosch її потужності до РФ, щоб розпочати випуск пральних машин.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини