30 квітня 2025, 14:58

Україна та США мають вже сьогодні підписати угоду про ресурси – Bloomberg

Україна та США вже сьогодні, 30 квітня, можуть підписати угоду про рідкісноземельні метали: перший віце-прем'єр-міністр Свириденко вже перебуває у Вашингтоні.

Україна та США мають вже сьогодні підписати угоду про ресурси – Bloomberg

Україна та Сполучені Штати перебувають на фінальній стадії підписання однієї з ключових стратегічних угод — документа, який може бути підґрунтям для довгострокового економічного партнерства. Йдеться про поглиблену співпрацю у сфері природних ресурсів і критично важливих технологій, повідомляє агентство Bloomberg.

Проект угоди вже фіналізований, і Україна готова підписати його сьогодні. Міністр економіки України Юлія Свириденко вже вилетіла до Вашингтону для проведення фінальних процедур.

Суть угоди: інвестиції, модернізація, стратегічна прив'язка

Згідно з джерелами, знайомими з перебігом переговорів, документ передбачає створення спільного фонду, через який керуватимуться американські інвестиції в українську гірничодобувну промисловість, енергетику та суміжні технологічні галузі.

Один із співрозмовників "РБК-Україна" зазначив, що Україна готова "вже сьогодні підписувати [угоду]". Прямо зараз команди Києва та Вашингтону узгоджують останні технічні деталі документа, додають джерела.

Іншим проривом стало те, що тільки майбутня військова допомога враховуватиметься як внесок США у фонд.

Спільний фонд і умови фінансування

Згідно із проектом, з яким ознайомився Bloomberg News, фонд буде основою для залучення приватних і державних інвестицій, спрямованих на відновлення та розвиток української промислової інфраструктури. Окремо підкреслюється, що:

- США й Україна зобов'язуються створити умови для нарощування вкладень у сировинні ресурси та технології;

- майбутня військова допомога США, надана після підписання, враховуватиметься як внесок Вашингтону до фонду;

- допомога у десятки мільярдів доларів, виділена раніше, не буде включена до розрахунків. Це стало важливим досягненням для Києва.

Євроінтеграційні гарантії та політичний баланс

Важливим пунктом угоди було офіційне визнання США, що ця угода не входить у конфлікт із курсом України на вступ до Європейського союзу. Цей момент довгий час вважався чутливим і міг спричинити напруженість між Києвом і Брюсселем. Тепер він юридично узгоджений.

Довгострокове партнерство та відновлення країни

У тексті документа прямо зазначено: угода спрямована на зміцнення стратегічного партнерства та сприяє довгостроковому відновленню та модернізації України, особливо у контексті руйнувань, завданих повномасштабним вторгненням Росії.

Також зазначається, що дві додаткові технічні угоди, що регулюють деталі роботи фонду, ще обговорюються та будуть погоджені пізніше.

Інвестиційні можливості

Подальше підписання документа — це один із найважливіших кроків у розвитку післявоєнної архітектури економічної підтримки України. Угода не лише відкриває нові інвестиційні можливості, а й символізує стратегічне зближення зі США на рівні індустріального та ресурсного партнерства.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що адміністрація Дональда Трампа чинить тиск на Україну, намагаючись взяти під контроль її ресурси.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини