4 квітня 2024, 15:45

"Кремль створює нові альянси", – Березовець про можливе виключення "Талібану" з переліку терористів у РФ

У Москві після атаки на "Крокус" хочуть скасувати статус терористів для "Талібану" у пошуках його допомоги у протистоянні з "ІДІЛ", так вважає політолог Тарас Березовець.

"Кремль створює нові альянси", – Березовець про можливе виключення "Талібану" з переліку терористів у РФ

Політолог і офіцер ЗСУ Тарас Березовець прокоментував запрошення представників організації "Талібан", яку РФ, як і багато інших країн, називають терористичною, на форум Росія - Ісламський світ. Він пройде у травні у Казані.

Кремль всерйоз хоче позбавити талібів, які прийшли до влади в Афганістані після того, як його покинули американські війська, статусу терористів. МЗС і Мін'юст РФ уже виступили з такою ініціативою, але остаточне рішення залишається особисто за диктатором Путіним.

В інтерв'ю "24 каналу" Березовець заявив, що після теракту у "Крокусі", відповідальність за який узяла на себе "Ісламська держава", Москва гарячково шукає союзників навіть серед радикальних організацій, паралельно звинувачуючи в організації кривавої атаки Україну та Захід.

"Таліби й "Ісламська держава" - смертельні вороги та досить давно. З точки зору "ІДІЛ", таліби є зрадниками та відступниками, бо вони порушили негласний кодекс терористів: пішли на співпрацю зі злочинними режимами, зокрема Володимира Путіна. Саме ці режими ставлять собі за мету знищення ісламських осередків", - каже політолог.

За його словами, Москва, ставши вигнанцем для цивілізованого світу, готова юридично відмовитися від звинувачень "Талібану" у тероризмі та лобіювати його членство в ООН як законної влади Афганістану, офіційно визнавши державу й уряд талібів.

На думку Березовця, Путін, ведучи терористичну війну в Україні, також хоче розмити дуже тонку межу між поняттями "терористи" та "борці за свободу".

"Ця межа дуже небезпечна, тому що сьогодні можна визнати режим талібів, а завтра хтось визнає легітимний статус "Ісламської держави"", - зазначив він, додавши, що процес може мати зворотний ефект, коли у тероризмі звинувачуватимуть держави, які захищають своїх громадян і суверенітет.

Політолог зазначив, що такі процеси відбуваються, наприклад, в Іспанії, де лунають заклики офіційно визнати Палестинську державу в особі радикального угруповання "ХАМАС", що напало на Ізраїль.

"Палестинську державу та причетну до неї організацію "ХАМАС" багато країн вважають також терористичною. Це небезпека, яка має далекосяжні наслідки", - сказав Тарас Березовець.

Нагадаємо, у березні 2022 року після вторгнення в Україну Кремль встановив офіційні відносини з "Талібаном", який захопив владу в Афганістані після виведення звідти військ США. При цьому на сьогодні Москва офіційно не скасувала для талібів статусу терористів, що, втім, не заважає їй приймати у Росії їхніх представників. Але розмови про нові поблажки для нинішньої афганської влади з боку Кремля ведуться все з більшою інтенсивністю.


Раніше ми писали, що російські спецслужби могли спеціально не запобігати теракту у Підмосков'ї, щоб підставити Путіна, зазначив Тарас Березовець.

Автор: Тарас Березовец

Останні новини