"Інакше як ми отримаємо репарації?" – Кучма про повоєнні економічні зв'язки з Росією
Україна має обміркувати майбутнє економічних відносин із Росією після війни, стверджує Леонід Кучма, за його словами, це необхідно нібито для отримання репарацій.
Другий президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма в ексклюзивному інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" поділився своїм баченням перспектив повоєнного відновлення економіки країни. Він наголошує на необхідності економічних контактів з Росією для отримання репарацій і представив своє бачення стратегії відновлення ключових галузей.
Леонід Кучма вважає, що економічні зв'язки з Росією після завершення війни будуть "не тільки можливі, а й необхідні, інакше як ми отримаємо репарації", запитує експрезидент. Він зазначає, що, незважаючи на поточні конфлікти, географічні та геологічні чинники продовжуватимуть визначати економічні відносини між країнами, оскільки у надрах РФ, як і раніше, буде знаходитися "вся таблиця Менделєєва".
Кучма акцентує увагу на тому, що для України критично важливим є відновлення індустріального потенціалу, який постраждав під час війни. Він наголошує, що просто відновлення зруйнованого призведе до поглиблення відставання та неконкурентоспроможності, а необхідно використовувати світові інвестиції для створення економіки нового покоління.
Кучма бачить кілька перспективних напрямів для стратегічного розвитку, таких як інформаційні технології, авіація, зелена енергетика й агроіндустрія. Він також наголошує на необхідності створення сучасної виробничої інфраструктури та виходу на зовнішні ринки.
Говорячи про ракетобудування, Кучма вважає, що внесок цієї галузі у перемогу може бути значним: "Про необхідність відновлення нашого ракетобудування я говорю вже років п'ятнадцять, особливо після початку російської "гібридної війни". Я постійно закликав державу вкладати стратегічні інвестиції у розробки КБ "Южное" та "Южмаш"... Я впевнений, якби до 2022 року ми створили свою балістичну ракету середнього радіусу дії, здатну досягати Москви, це стало б реальним засобом неядерного стримування Росії та втримало б Путіна від агресії".
Стосовно відносин із Білоруссю та Лукашенком, Кучма вважає, що Україна має зберегти близькість із білоруським народом, незважаючи на поточну політичну ситуацію. Він наголошує, що Лукашенко, хоч і не є самостійним гравцем, контролює свою країну та здатний маневрувати між інтересами Росії та Китаю.
На тлі руйнувань і війни Кучма продовжує бачити можливість для перезавантаження економічних відносин із агресором.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що, на думку Кучми, російський президент Путін не підпише документ про перемир'я у війні з Україною.
Також нагадаємо, що спосіб мислення росіян походить від монголів, які правили Московією, тоді як Україна бере свій початок від Київської Русі, заявив Кучма.
Останні новини
Санкції працюють: банки Індії слідом за турецькими та китайськими відмовляються працювати з Росією
16:34Пороховий завод у Пермі перевели у режим 24/7 через Іран – працівники страйкують: "Ми що, раби?"
15:43Стало відомо, скільки заробляють українські чиновники, – Мінфін оприлюднив дані про їхні зарплати
11:52"Пів року прогнозую..." – Світан прокоментував заяву генерала Марченка про обвал фронту на Донбасі
11:28КНДР має те, чого немає у Сирії та Ірану, – експерти закликають Захід уважно стежити за Пхеньяном
09:14