4 лютого 2025, 17:20

Піонтковський описав "переговори Трампа та Путіна за гельсінською моделлю", які вже йдуть на очах у всього світу

Трамп і Путін ще не зустрілися, але переговори між ними вже йдуть, причому на користь Росії, переконаний політолог Андрій Піонтковський.

Російський опозиційний політолог і публіцист Андрій Піонтковський під час бесіди з Романом Цимбалюком, запис якої можна подивитися на каналі YouTube, поділився своїм баченням світових політичних процесів.

"По-моєму, зараз у нас на очах тривають переговори Путіна та Трампа за гельсінською моделлю. Пам'ятаєте ці знамениті зустрічі у Гельсінкі (2020 року - ред.), коли вони дві години розмовляли? Тоді майже безперервно говорив Путін. Він весь час знущався з внутрішньополітичних супротивників Трампа та розповідав, наскільки правий і чудовий його співрозмовник. І цей прийом знову повторюється", - заявив аналітик.

За словами Піонтковського, реакція диктатора РФ на ультиматум Трампа разюче відрізнялася від реакції його шанувальників, які почали лаяти нового президента США та казати, що він ще гірший, ніж Байден.

"Але тут вискочив Путін, натрапив у коридорі на "випадково" присутнього там Зарубіна, кинувся до нього на шию та почав освідчуватися у любові до Трампа, - згадав експерт. - Він сказав також про вкрадену у Трампа перемогу на виборах 2020 року, але ж це абсолютно нова теза для російської пропаганди, тобто Путін почав працювати за тією самою схемою, яка була так успішно застосована ним у Гельсінкі. І цей діалог триває".

Потім Піонтковський згадав про ще одну "сценку" цього "переговорного процесу", а саме, коли Путін в автомобілі напівлежачи довго розповідав квазіюридичні казки про нелегітимність Зеленського.

"І що ж, наступного дня вискакує Келлог і раптом починає говорити, що Зеленського потрібно поміняти, - пригадав політолог. - Краще б відправив Україні сотню літаків".

Таким чином, Трамп підхопив другу тезу, яка вигідна Кремлю (перша стосується розширення НАТО).

"Як бачимо, вони ще не зустрілися, а Трамп уже проковтнув усі основні тези Путіна, - зазначив Піонтковський, - тобто на наших очах розгортається буквально другий Гельсінкі. А чому Путіну це так успішно вдається? Тут є ще одна обставина, яка стала тільки сильнішою. Трампу спала на думку ідея отримати Нобелівську премію миру. У Обами ж є, а у нього немає".


Останні новини