Руслан Тимофєєв: «Це не точкове рішення проблеми, а системна робота з розвитку студентства під час війни»
Перше смартукриття в Україні почало працювати наприкінці січня 2024 року, воно було відкрито на базі Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. І. Сікорського.
CLUST SPACE — це інноваційний простір, де студенти можуть продовжувати навчання навіть під час ракетної небезпеки. При цьому укриття використовуватиметься не лише під час війни, а й після закінчення бойових дій. Воно стане справжнім студентським хабом, де проводитимуться лекції, зустрічі з профорієнтації та інші великі заходи.
На відкритті смарт укриття в онлайн-режимі був ініціатор проєкту, підприємець і засновник верчур білдера CLUST Руслан Тимофєєв. Він не тільки детально розповів про smart shelter, а також розкрив деяку інформацію з приводу того, що чекає на проєкт у майбутньому.
Руслан Тимофєєв про smart shelter CLUST SPACE
Ідея реалізації проєкту із безпечними укриттями CLUST SPACE з'явилася не просто так. Після початку повномасштабного вторгнення Руслан Тимофєєв та його команда CLUST обирала напрямок для корпоративно-соціальної відповідальності, у якому могла б надавати свою допомогу. Спочатку це була всебічна волонтерська допомога – ТРО, військовослужбовцям, людям, які просто потребують. Але в якийсь момент команда усвідомила, що така допомога більш хаотична, і значно ефективніше було б вибрати конкретний напрямок інвестування.
Руслан Тимофєєв зазначає, що вибір на користь освіти було зроблено не просто так. Він розповів, що за час своєї роботи за кордоном часто звертав увагу на роботу українських фахівців. Вони часто відрізняються вищим рівнем освіти та залученням до робочого процесу, демонструють високий рівень кваліфікації та підготовленості. При цьому війна внесла свої корективи до освітнього процесу. Через постійні ракетні загрози студенти здебільшого здобувають освіту в дистанційному режимі, а такий формат має свої мінуси.
Проʼєкт розуміних укриттів CLUST SPACE має розвʼязати всі проблеми здобуття освіти під час бойових дій. У своєму виступі Руслан Тимофєєв акцентував увагу на тому, що це не просто укриття, в якому студенти зможуть перечекати повітряну тривогу, це повноцінний простір, де можна буде продовжувати процес навчання. І перший такий простір побудовано для студентів Київської політехніки. Відкрите на базі КПІ укриття має не лише відкритий простір для навчання, а й кафетерій, вбиральні, а також кілька закритих кімнат для проведення відеоконференцій.
«Усього простір може вмістити близько 500 людей одночасно, при цьому знаходитися всередині вони можуть досить тривалий час завдяки продуманій системі вентиляції та інших комунікацій,» — коментує Руслан Тимофєєв.
Будівництво укриття тривало близько 5 місяців, при цьому у проєкт було інвестовано близько 415 тисяч доларів. Така вартість багато в чому зумовлена тим, що до споруд такого плану висуваються певні архітектурні вимоги. Варто зазначити, що у проєкт інвестував не лише Руслан Тимофєєв та його команда, а й Freedom Holding Corp. Також проєкт підтримали в Міністерстві освіти і науки України, ДСНС, БФ Свічадо та Usyk Foundation.
Яке майбутнє у проєкту CLUST SPACE
Руслан Тимофєєв зазначає, що його комманда не планує зупинятися на будівництві одного укриття укриття на базі КПІ, оскільки студентство потребує таких просторів, а рішення від команди організаторів є ефективним і дієвим, тож логічним продовженням проєкту буде будівництво смартукриттів в інших регіонах.
Вже зараз триває збір інвестицій на будівництво смартукриття у Дніпрі на базі ДНУ ім. О. Гончара. Навіть залучено перші інвестиції у розмірі 100 тисяч доларів – у проєкт вклав випускник КПІ та підприємець Михайло Савченко.
Останні новини
Армія Путіна – Кіма готує новий наступ на Курщині: експерти озвучили низку плюсів для ЗСУ – Forbes
07:44Z-військори закликають Путіна розпочати наступ на Дніпропетровщину – в ISW дізналися кінцеву мету
07:34