У світі відмовляються від покупок російської зброї – продажі "Алмаз-Антей" знизилися на 31%
У Росії почалися серйозні проблеми на ринку продажу озброєнь: продаж зброї російської компанії "Алмаз-Антей" знизився на 31%.
У Росії почалися серйозні проблеми на ринку продажу озброєнь: сукупний обсяг реалізації російської зброї падає третій рік поспіль. До того ж у деяких областях російського оборонного сектора зафіксовано обвал продажів відразу на 31%.
Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на публікацію доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).
Сукупні продажі зброї 9 російських компаній, що входять до ТОП-100 найбільших виробників у світі, знизилися з $28,2 млрд у 2019 році до $26,4 млрд у 2020 році. За даними аналітиків, у РФ зафіксовано тенденцію падіння обсягу продажів російської зброї, яку експерти спостерігають з 2017 року.
Інформагентства зазначають, що, згідно з доповіддю, реалізація озброєнь "Алмаз-Антея" (російський концерн, що об'єднує підприємства, які розробляють і випускають озброєння для протиповітряної оборони) та Об'єднаної суднобудівної корпорації знизилися на 31% та 11% відповідно. Водночас ОАК збільшила продаж озброєнь на 16%.
Журналісти зазначають, що загальносвітова тенденція демонструє протилежні російським результати. Так, США більш ніж удесятеро випереджають Росію за обсягами продажу озброєнь.
Вашингтон залишається найбільшим постачальником зброї у світі, продажі якого склали $285 мільярдів і зросли у 2020 році на 1,9% у порівнянні з 2019 роком. Сполучені Штати займають понад 50% сукупної частки ринку торгівлі озброєнням.
Друге місце посідають китайські компанії.
Росії за підсумками авіасалону Dubai Airshow 2021 в Об'єднаних Арабських Еміратах не вдалося укласти жодного контракту на постачання раніше представленого "винищувача 5-го покоління" "Су-75 Checkmate".
На Dubai Airshow 2021 раніше відбулася презентація російського винищувача п'ятого покоління Checkmate, проте злетіти російський літак так і не зміг. Натомість росіяни підняли у повітря модернізовану версію старого радянського літака "Су-27", модель якого була розроблена у СРСР у 1977 році.
Співробітник Королівського інституту об'єднаних служб у галузі авіації та технологій Джастін Бронк не сумнівається, що новий російський літак не має нічого спільного із винищувачами п'ятого покоління. Вчений хотів би побачити літак якомога ближче, а також готовий поставити розробникам питання: чи можливе розміщення на винищувачі радара АФАР, чи готова Росія до серійного виробництва найновіших винищувачів і постійної гонитви в авіаційній сфері.
Раніше Діалог.UA повідомляв, що новітній російський винищувач Checkmate виявився нецікавим для світу: "Заявок не надходило".
Ми також писали, що Захід розкритикував новий російський літак Checkmate, вказавши на низку недоліків.