Вступ України до НАТО неприпустимий: Москва відповість на цей крок – посол РФ у Британії
Посол РФ у Британії Келін заявив, що вступ України до НАТО неприпустимий: Москва відповість на цей крок.
Вступ України до НАТО матиме неприйнятні для Росії наслідки, які змусять Кремль піти на заходи у відповідь. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на заяву посла РФ у Великій Британії Андрія Келіна.
Виступаючи в етері кремлівського каналу "Росія 24", дипломат заявив, що вступ України до Альянсу стане для Росії важким ударом, повідомляє РИА "Новости".
"Вступ матиме цілий комплекс наслідків, які для нас мають неприйнятний абсолютно та неприпустимий характер", – заявив російський дипломат.
За його словами, у разі вступу України до Організації Північноатлантичного договору на її території будуть розміщені бази НАТО та військова інфраструктура Альянсу, яка створить неприйнятну для Москви загрозу.
За словами дипломата, загроза для Росії буде настільки серйозною, що для її відбиття Москві знадобляться великі економічні витрати та зусилля.
"Все це створює неприйнятну загрозу, яку нам доведеться насилу, з великими економічними витратами відбивати. Нам це абсолютно не потрібно", – заявив він.
Інформаційні агенції наголошують, що вступ України до Альянсу давно непокоїть Москву.
Журналісти зазначають, що посилення обороноздатності України особливо не подобається російській владі, яка вибірково визначає загрозу в особі Києва. Днями Фінляндія підписала контракт з американським концерном Lockheed Martin на покупку 64 сучасних багатоцільових літаків п'ятого покоління F-35. Разом із бомбардувальниками скандинавська країна отримає крилаті ракети, повітряні бомби малого діаметра та не лише їх. До того ж Гельсінкі починають повну модернізацію власної армії. Москва мовчить, хоча Фінляндія, як і Україна, не країна НАТО, вона межує з Росією, якій так не подобається, коли поряд на самому кордоні перебуває американська сучасна зброя. І до Гельсінкі у Кремля інший підхід, ніж до України, яка робить те саме.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про неможливість компромісів із Росією щодо вимог Кремля надати юридичні гарантії неприєднання України та Грузії до Альянсу. Водночас у НАТО готові до діалогу з Москвою щодо ситуації в Україні.
Своєю чергою у Білому домі повідомили, що президент США Джо Байден під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним відкинув усі ультиматуми Кремля щодо нерозширення НАТО на Схід.
Тим часом у Києві заявили, що найкращою відповіддю на вимоги президента Росії щодо НАТО буде їх повне ігнорування.