У Росії поділилися інформацією про переговорний процес із США, НАТО й ОБСЄ
10 січня між Росією та США відбудуться переговори щодо гарантій безпеки та ситуації на кордоні з Україною.
У МЗС Росії підтвердили інформацію ЗМІ про те, що переговори між Вашингтоном і Москвою щодо гарантій безпеки можуть відбутися вже 10 січня 2022 року. А 12 січня аналогічна зустріч відбудеться із представниками НАТО.
Сьогодні, 28 грудня, заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков підтвердив інформацію ЗМІ про те, що зустріч із представниками США щодо гарантій безпеки може відбутися вже 10 січня 2022 року, інформує РИА "Новости".
При цьому у Москві дали зрозуміти, що вони ще не виходили на зв'язок із представниками Білого дому та НАТО щодо формату переговорного процесу.
Рябков заявив, що поки що не знає, хто на цьому переговорному процесі представлятиме США. Також у Москві не можуть зрозуміти, що саме обговорюватиметься 10 січня 2022 року: гарантії безпеки, ситуація на кордоні з Україною чи контроль над озброєнням. У МЗС Росії заявили, що вони хочуть обговорювати лише те, що висловили у своєму листі, адресованому Білому дому. При цьому міністр не уточнював, про що конкретно йдеться.
Раніше агентства "Франс Прес" і "Рейтерс", посилаючись на джерело у Білому домі, повідомили, що 10 січня Вашингтон проведе переговори з Москвою. 12 січня аналогічна зустріч відбудеться з представниками Кремля та НАТО, а вже 13 січня – і з ОБСЄ.
Тим часом у Росії розмірковують щодо можливих нових санкцій. Так, голова департаменту економічного співробітництва Дмитро Біричевський впевнений, що Росію від системи SWIFT ніхто не відключить, оскільки це приватна компанія.
Не вірить Біричевський і у те, що США можуть заборонити ввезення до Росії смартфонів і запчастин для автомобілів, оскільки у цьому випадку більше постраждає Америка.
Раніше низка західних ЗМІ назвала приблизну дату зустрічі представників США та Росії щодо переговорного процесу стосовно гарантій безпеки та ситуації на кордоні з Україною.
Нагадаємо, на думку Волкера, тільки Путін може закінчити війну на Донбасі, але для цього потрібен тиск із боку Заходу у вигляді санкцій.