У МЗС Росії не виключили проблем із сертифікацією "Північного потоку – 2"
На думку заступника голови МЗС Росії Олександра Панкіна, сертифікація "Північного потоку – 2" може тривати до початку літа.
Заступник голови МЗС Росії Олександр Панкін не виключає, що сертифікація "Північного потоку – 2" може затягтися до середини року. При цьому він не виключив втручання у це питання Вашингтона.
Вчора, 3 січня, у МЗС Росії визнали, що сертифікація нової газової труби може затягтися. Панкін заявив, що регламентні процедури зачіпають дуже багато інстанцій, а отже сама процедура може бути довгою, інформує РИА "Новости".
Не виключає Москва і втручання у процес сертифікації Вашингтона. У США можуть "пригрозити" Берліну не закуповувати у Москви "ані грама російського газу".
Міністр зізнався, що зрештою "Північний потік – 2" взагалі можуть не запустити в експлуатацію.
Сьогодні, 4 січня, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на своїй сторінці у Facebook знову закликав ЄС відмовитися від "Північного потоку – 2", щоб Росія не змогла у майбутньому шантажувати Європу своїм газом.
Наприкінці грудня 2021 року Росія знизила постачання "блакитного палива" до Європи, що призвело до зростання ціни до рекордних 2000 доларів за кубометр. На початку січня 2022 року ситуація на газовому ринку стабілізувалася завдяки постачанню зі США зрідженого газу.
Нещодавно колишній голова "Нафтогазу" Коболєв заявив, що енергетична криза у Європі безпосередньо пов'язана із завершенням будівництва "Північного потоку – 2". Кремль став ще більше тиснути на ЄС, щоб той якнайшвидше закінчив процедуру сертифікації труби.
Компанія "Нафтогаз" подала скаргу до Єврокомісії на "Газпром", звинувативши російську компанію у штучному подорожчанні газу для країн Європи.
Раніше у Німеччині повідомили, що тепер доля "Північного потоку – 2" знаходиться у руках Єврокомісії та Федерального мережевого агентства ФРН.
Нагадаємо, на думку Путіна, Україна може лише виграти від запуску "Північного потоку – 2", оскільки на біржі Київ зможе показати газ за зниженими цінами.