Завтра до Чорного моря зайдуть 6 великих десантних кораблів флоту РФ, ракетні крейсери на підході – ЗМІ
За даними BlackSeaNews, група десантних кораблів Північного та Балтійського флотів РФ зайде до Чорного моря 8-9 лютого.
Росія формує групу десантних кораблів, які можуть взяти участь у російському вторгненні на територію України з берега Чорного й Азовського морів. Група десантних кораблів Північного та Балтійського флотів РФ зайде до Чорного моря 8-9 лютого.
У неділю близько 17:00 за київським часом у Середземне море увійшов військовий танкер Північного флоту VYAZMA (IMO: 8025927). Він знаходився серед загону кораблів Північного флоту у складі ракетного крейсера "Маршал Устинов", фрегата "Адмірал флоту Касатонов" і великого протичовнового корабля "Віце-адмірал Кулаков".
Про це повідомив керівник Моніторингової групи BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", публікуючи звіт про переміщення російських бойових судів.
У понеділок, 7 лютого, близько 04:00 за київським часом у Середземне море через Гібралтар увійшов ракетний крейсер РФ "Маршал Устинов". Того ж дня разом із ним приблизно о 04:00 за київським часом у Середземне море через Гібралтар увійшов ракетний есмінець США типу Arleigh Burke (USS Roosevelt DDG80), який спостерігає за російським крейсером.
Ще один ракетний есмінець США типу Arleigh Burke приблизно о 07:00 знаходився поблизу острова Хіос в Егейському морі курсом на північ у напрямку протоки Дарданелли.
"Таким чином, зараз у Середземному та Чорному морях сконцентровані всі 3 наявні у РФ ракетні крейсери проєкту 1164 "Атлант", які за радянських часів – років 35 тому – іменували "вбивцями авіаносців". Подивимося, чи увійдуть до Середземного моря фрегат "Адмірал флоту" Касатонов" (на якому проводилися випробування гіперзвукової ракети "Циркон") і великий протичовновий корабель "Віце-адмірал Кулаков")", – зазначив Клименко.
Раніше шість російських десантних кораблів вийшли з Балтики з вантажем – передбачуваною метою є Україна.
Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки.