Москва використала новий спосіб тиску на США через НАТО й Україну
Москва погрожує Штатам заходами військово-технічного характеру через відмову США узгодити всі пропозиції Кремля щодо гарантій безпеки.
17 лютого МЗС Росії опублікувало відповідь американських дипломатів по пропозиціях Кремля про так звані гарантії безпеки. Отримана від США відповідь явно не задовольнила російських політиків, і у відомстві Сергія Лаврова попередили, що через небажання США домовлятися Москва може вдатися до заходів військово-технічного характеру, пише "Інтерфакс".
"Констатуємо, що американська сторона не дала конструктивної відповіді на базові елементи підготовленого російською стороною проєкту договору зі США про гарантії безпеки", – наголошується у документі МЗС РФ.
Річ у тім, що Вашингтон відмовився узгоджувати з Москвою питання про "розширення НАТО" та набуття членства Альянсу Україною та Грузією.
У зв'язку з цим у Москві пригрозили війною, наголосивши, що як тільки Київ стане повноправним партнером НАТО, він може спробувати повернути Крим силовим шляхом.
Крім цього, Кремль лякає перспективою появи військових баз Альянсу на території держав, які раніше входили до СРСР. Прикметно, що будь-яку напруження стосовно переміщення російських військових і техніки у Москві називають внутрішньою справою та рекомендують західним партнерам не втручатися у процес.
Також у відповіді МЗС РФ було зазначено кілька нових вимог щодо України. Зокрема, росіяни вимагали вивести з нашої країни всю завезену раніше зброю, іноземних інструкторів і відмовитися від спільних навчань ЗСУ та НАТО.
Про бажання Путіна отримати письмові гарантії стало відомо наприкінці 2021 року. Він вимагав від НАТО припинити рух у бік російських кордонів, проте згодом його претензії почали зростати у геометричній прогресії.
У МЗС України у відповідь заявили, що це Росія має гарантувати відмову від подальшої агресії щодо будь-якої країни.