20 квітня 2022, 13:06

Кремлівські інсайдери: вторгнення РФ в Україну стало катастрофічною помилкою Путіна – Bloomberg

Представники російської еліти вважають, що військове вторгнення Росії в Україну було катастрофічною помилкою Путіна, повідомляє Bloomberg.

Майже через вісім тижнів після того, як Володимир Путін ввів війська в Україну, військові втрати зростають, а Росія зіткнулася з безпрецедентною міжнародною ізоляцією – невелика, але зростаюча кількість високопоставлених кремлівських інсайдерів тихо ставить під сумнів його рішення почати війну, пише американське інформагентство Bloomberg.

Ряди критиків на вершині влади залишаються обмеженими, вони "розкидані" по високопосадовцях в уряді та державному бізнесі. Вони вважають, що вторгнення було катастрофічною помилкою, яка відкине країну на роки назад, за словами десяти людей, безпосередньо обізнаних із ситуацією. Усі говорили на умовах анонімності, надто побоюючись покарання та помсти, щоб коментувати публічно.

Поки що ці люди не бачать жодних шансів на те, що російський президент змінить свій курс, і жодних шансів кинути йому виклик всередині РФ. За їх словами, Путін, все більше покладаючись на коло безкомпромісних радників, що звужується, відкидає спроби інших офіційних осіб попередити його про згубні економічні та політичні втрати.

Деякі заявили, що дедалі більше поділяють побоювання представників американської розвідки, що Путін може вдатися до обмеженого застосування ядерної зброї, якщо зіткнеться з невдачею у кампанії, яку він вважає своєю історичною місією.

Безумовно, путінська війна, як і раніше, глибоко підтримується здебільшого російською елітою та багато інсайдерів публічно та у приватному порядку підтримують кремлівський наратив про те, що конфлікт із Заходом неминучий і економіка адаптується до широкомасштабних санкцій, введених США та їхніми союзниками, та громадська підтримка залишається сильною, оскільки початковий шок і порушення санкцій поступилися місцем свого роду сюрреалістичній стабільності у Росії.

Проте все більше високопоставлених інсайдерів доходять висновку, що прихильність Путіна до продовження вторгнення прирече Росію на роки ізоляції та загострення напруженості, внаслідок чого її економіка буде паралізована, її безпека буде поставлена під загрозу, а її глобальний вплив ослабне.

Кілька бізнес-магнатів зробили завуальовані заяви, що ставлять під сумнів стратегію Кремля, але багато впливових гравців занадто бояться репресій проти інакодумства, які посилюються, щоб висловлювати свої побоювання публічно.

Скептики були здивовані швидкістю та розмахом реакції США та їхніх союзників, коли санкції заморозили половину резервів Центрального банку у розмірі 640 мільярдів доларів, а іноземні компанії відмовилися від десятиліть інвестицій, щоб закрити операції майже відразу, а також неухильне розширення військової підтримки Києва, що допомагає його військам стримувати наступ Росії.

За словами людей, знайомих із ситуацією, високопосадовці намагалися пояснити президенту, що економічні наслідки санкцій будуть руйнівними, оскільки вони зведуть нанівець два десятиліття зростання та високий рівень життя, яких Путін досяг під час свого правління.

Путін відмахнувся від попереджень, заявивши, що хоча Росія заплатить величезну ціну, Захід не залишив йому іншого вибору, крім як вести війну, говорили люди. Публічно Путін заявляє, що "економічний бліцкриг" зазнав невдачі й економіка адаптується.

За їхніми словами, президент, як і раніше, впевнений, що громадськість його підтримує, а росіяни готові піти на роки жертв заради його бачення "національної величі".

Путін сповнений рішучості продовжувати боротьбу навіть попри те, що Кремлю довелося скоротити свої амбіції зі швидкого захоплення більшої частини країни до виснажливої битви за Донбас на Сході. Відповідно до цієї точки зору, згода на менше зробила б Росію безнадійно вразливою та слабкою перед загрозою, яка походить від США та їхніх союзників.

За словами двох людей, за кілька тижнів після початку вторгнення коло радників і контактів Путіна ще більше звузилося у порівнянні з обмеженою групою прихильників жорсткої лінії, з якими він регулярно консультувався раніше. Рішення про вторгнення ухвалив Путін і жменька яструбів, включаючи міністра оборони Сергія Шойгу, начальника Генштабу Валерія Герасимова та секретаря Ради безпеки Росії Миколу Патрушева, кажуть джерела.

Критики не бачать жодних ознак того, що Путін все ще готовий розглянути питання про припинення вторгнення з урахуванням втрат або серйозних поступок, необхідних для досягнення припинення вогню. Враховуючи його тотальне панування над політичною системою, альтернативні погляди укорінюються лише у приватному порядку.

Обмеженість інформації сприяла тому, що Кремль прорахувався у перші дні наступу, зробивши ставку на ширшу підтримку з боку українських військ та офіційних осіб, а також на швидший військовий прогрес, кажуть обізнані з цього питання люди. Російський лідер також недооцінив свого українського колегу, спочатку вважаючи його слабким.

За словами Андрія Солдатова, експерта з російських спецслужб, всередині ФСБ зростає невдоволення провалом вторгнення. За словами людей, знайомих із ситуацією, дехто очікував, що бойові дії продовжаться не більше кількох тижнів.

ЗМІ вважають, що поразка російських окупантів на Донбасі може призвести до краху Путіна.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – ukraine365news@gmail.com

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал: https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини