Путін вирішив обдарувати країни Африки "безкоштовним" зерном – Кремль отримав несподівану відповідь
Володимир Путін зробив найбіднішим країнам Африки "подарунок", за який кожна з них заплатить від 15 до 115 млн доларів.
27 липня під час саміту Африка - Росія господар Кремля пообіцяв шести країнам Африки безоплатно поставити по 25-50 тисяч тонн зерна. Це було зроблено на тлі виходу РФ із "зернової угоди", проте Путін подав свій вчинок як допомогу в умовах, коли західні партнери нібито наживалися на подібній співпраці.
Однак під час з'ясування подробиць щедрого "подарунка" стало відомо, що країнам усе-таки доведеться платити за зерно з РФ, але вже за ринковими цінами, які різко зростуть без українських поставок. За попереднім оцінюванням, отримавши безкоштовного зерна приблизно на 7,5-25 млн доларів, цим державам доведеться переплатити від 15 до 115 млн доларів за підсумками року, пише "Агентство. Новости".
Наприклад, Сомалі, яка повністю залежить від імпортної пшениці, щорічно імпортує 700 тисяч тонн. При ринкових цінах під час дії "зернової угоди" закупівля обходилася приблизно у 210 млн доларів. З урахуванням "подарунка" переплата становитиме щонайменше 115 млн доларів.
Буркіна-Фасо доведеться переплатити щонайменше 80 млн доларів, а Малі та Еритреї - щонайменше 15 млн доларів.
Примітно, що Путін хоче щедро "обдарувати" тільки шість країн Африки. Решта, яких він вважає більш заможними, платитимуть повну ціну за кожну тонну зерна з власної кишені.
У відповідь на таку "привабливу" пропозицію президент Союзу Коморських Островів і голова Африканського союзу Азалі Ассумані попросив Кремль "полегшити доставку як українського, так і російського зерна" до країн. Іншими словами, африканські лідери цураються залежності від РФ і хочуть повернутися до "зернової угоди".
А президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва і зовсім відмовився від "безкоштовного" зерна Путіна, заявивши, що у його країни немає потреби у додаткових поставках.
"Ми дуже вдячні, але у нас немає дефіциту зерна зараз", - заявив Мнангагва.
Як повідомлялося раніше, 17 липня Москва рішуче грюкнула дверима, заявивши про вихід із чорноморської зернової угоди. Світовий ринок від таких новин кинуло у цінову лихоманку, яка періодично стрясає бізнес і зараз.
Однак приблизно через тиждень після демаршу Кремль вирішив дати задню та сказав, що угоду остаточно не зупинено.
Останні новини
Відоме ім'я людини, яка допомагає Трампу сформувати найсуперечливіший Кабмін сучасності, – ЗМІ
07:51Армія Путіна – Кіма готує новий наступ на Курщині: експерти озвучили низку плюсів для ЗСУ – Forbes
07:44