Кремль висунув ультиматум російському бізнесу: ситуація з рублем близька до катастрофи – ЗМІ
Кремль попередив, що експортери, які не виконали вимогу, зіткнуться з санкціями включно з відкликанням державних субсидій.
У понеділок Кремль зустрівся з найбільшими експортерами РФ і закликав їх продати валютну виручку, щоб підтримати курс рубля, який різко впав останніми тижнями, пише Finanz.
Російських експортерів попередили про суворе закриття шляхів переказу коштів за кордон навіть у рублях, погрожуючи, що ті, хто відхилиться від виконання вимог, втратять державну підтримку та субсидії. В іншому разі, за словами трьох джерел, влада запровадить директивний продаж майже всієї експортної валюти до 90%.
Долар, який сягнув 100 доларів, перетворився на загрозу для режиму Путіна: він пророкує прискорену інфляцію, яка сягатиме свого піку якраз під час виборів 2024 року, коли Путін обиратиметься на п'ятий термін.
Через півроку вплив "курсового шоку" на ціни у РФ буде максимальним, а до весни 2024 року споживча впевненість росіян буде мінімальною, зазначає економіст Bloomberg Economics Олександр Ісаков.
Дії Кремля є ознакою збільшуваної стурбованості уряду станом російської економіки. Рубль втратив близько половини своєї вартості по відношенню до долара з початку року, а інфляція досягла 20-річного максимуму.
Уряд РФ сподівається, що зміцнення рубля допоможе стабілізувати економіку й ускладнить Заходу введення санкцій проти Росії.
Однак деякі економісти попереджають, що втручання уряду у валютний ринок може мати неприємні наслідки та призвести до ще більшої інфляції. Вони стверджують, що уряд, по суті, друкує гроші для підтримки рубля, що тільки посилить і без того високий рівень інфляції у країні.
Тільки час покаже, чи окупиться авантюра Кремля. Але одне можна сказати напевно: російський уряд має намір зробити все можливе, щоб забезпечити переобрання Путіна 2024 року.
Уже у липні, як повідомив ЦБ, сезонно адаптоване місячне зростання цін було безпрецедентним рекордом з квітня 2022 року. Такими темпами річна інфляція зросте до 12%, що не може не турбувати ЦБ. Раптове підвищення ключової ставки мало "панічний" характер, за оцінюванням колишнього заступника голови ЦБ Сергія Алексашенка.
Судячи з усього, було ухвалено рішення не допустити, щоб курс перевищував 100, вважає генеральний директор "СовЕкона" Андрій Сизов. Він вважає, що тризначне значення USD-RUB свідчить про форму небажаної нестабільності.
Нагадаємо, падіння рубля нижче психологічної позначки у100 за долар викликало серйозний переполох у російських економістів.