Українські хакери зламали "Альфа-банк" РФ – у Мережу витекли дані 22 мільйонів, включно з Тіматі та Бастою
Під час операції хакери отримали доступ до даних усіх клієнтів банку, включно з його співвласником Михайлом Фрідманом, російським дизайнером Лебедєвим, співаками Бастою та Тіматі.
Українським хакерам угруповання KibOrg вдалося зламати бази даних клієнтів російського "Альфа-банку", який є найбільшим приватним банком РФ. Під час злому у Мережу витекла особиста інформація всіх клієнтів банку: 22 мільйони номерів карт і телефонів. Повідомлення про злом з'явилося на сайті хакерів.
Ба більше, під час операції хакери отримали доступ до даних усіх клієнтів банку, включно з його співвласником Михайлом Фрідманом, його сином Олександром Ожельським, а також одіозним російським дизайнером Артемієм Лебедєвим, співаками Бастою та Тіматі.
Як підтвердження успішного злому хакери показали частину отриманих даних, включно з іменами та прізвищами, датами народження, а також номерами мобільних телефонів росіян. Російське видання "Важные истории" у випадковому порядку перевірило опубліковані дані та з'ясувало, що всі вони є справжньою інформацією реальних людей. "Агентство" також підтверджує справжність даних.
Хакери вже заявили, що отриману інформацію передадуть журналістам-розслідувачам. Ба більше, опозиційним російським журналістам вони повідомили, що вся клієнтська база буде опублікована у відкритому доступі.
У банку поки ніяк не прокоментували інформацію про злом.
KibOrg - це українське хакерське угруповання, яке проводить атаки на російські державні та комерційні організації. Угруповання було засновано 2022 року у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
KibOrg відоме своїми успішними атаками на російські цілі. У вересні 2023 року угруповання зламало базу даних російської системи бронювання авіаквитків "Сирена-Тревел". Унаслідок злому було отримано дані про 664 мільйони перельотів за 16 років.
KibOrg також провела атаки на російські державні сайти, включно із сайтами Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки Росії. Унаслідок цих атак було опубліковано конфіденційні дані, а також було порушено сервіси цих сайтів.
Угруповання KibOrg стверджує, що його метою є захист України від російської агресії. Угруповання також заявляє, що воно прагне привернути увагу до порушень прав людини, що здійснюються російською владою.
Раніше хакери знайшли чергові докази того, що російський ОМОН брав участь у вторгненні в Україну 24 лютого 2022 року.