Путін напав на Україну не через острах розширення НАТО на Схід: в ISW дізналися справжню причину
Путін продовжує заявляти, що зараз Захід слабкий як ніколи, а Росія тільки набирає обертів за останні 20 років.
За словами російського диктатора, ще 20 років тому США були зацікавлені у "стратегічній поразці" РФ, проте у наші дні ці цілі не відповідають національним інтересам Вашингтона.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати заяви Путіна щодо НАТО.
Очільник РФ упевнений, що у наші дні вже США мають рахуватися з Росією, а не навпаки. Насправді це завуальовані погрози не тільки у бік США, а й НАТО. Ще з 2014 року Путін робив заяви щодо слабкого Заходу та сильної Росії.
Експерти з ISW впевнені, Путін спланував вторгнення в Україну не тому, що відчув загрозу з боку НАТО, а, навпаки, відчув слабкість Альянсу.
Путін поважає з боку супротивника тільки військову міць, яку НАТО та США поки що не показують щодо України, саме тому 14 грудня під час "Прямої лінії" Путін знову заявив про свої максималістські цілі в Україні. Кремлівські чиновники також після заяви Путіна почали повторювати його слова щодо експансіоністської політики РФ.
Документи з національної безпеки та зовнішньої політики Росії передбачають право Кремля "захищати права співвітчизників за кордоном", і РФ навмисно визначила "співвітчизників" у широкому розумінні як етнічних росіян і російськомовних, а не лише тих, хто має російське громадянство, саме тому Кремль і вигадав нову ідеологію "руського міра", під яку потрапляють усі країни колишнього СРСР.
Розпливчасте уявлення про зовнішній російський суверенітет і про те, хто підпадає під його захист, покликане виправдати насильницьке нав'язування стратегічних цілей Росії іншим країнам.
Такі розмиті формулювання дають змогу Путіну заявляти, що будь-які заходи, спрямовані на посилення російської могутності, акцентовані та на захист російського народу, який Кремль зобов'язаний захищати.
Акцент на силі передбачає, що він вважає держави, які не можуть в односторонньому порядку нав'язати свою волю іншим, позбавленими суверенітету, саме тому Путін та інші російські офіційні особи регулярно характеризують партнерство України із Заходом як зведення нанівець українського суверенітету.
Нагадаємо, на думку Портникова, Путін досі не відмовився від мети захопити всю територію України.
А Яковина детально проаналізував нову статтю видання Bild щодо планів Путіна по Україні до 2026 року.