28 грудня 2023, 08:05

Росіяни стали менше вірити пропаганді, проте Кремль не здається: ВЦВГД опублікував статистику

Росіяни стали все менше довіряти телебаченню, а новинну інформацію черпають з Інтернету.

Росіяни стали все менше довіряти телебаченню, а новинну інформацію черпають з Інтернету. Такої думки дійшли співробітники ВЦВГД, провівши у грудні чергове соціологічне опитування.

За останні 7 років довіра до російського телебачення у громадян країни знизилася з 46 до 26%. Аналітики з ISW вирішили тезисно озвучити отримані дані.

З моменту вторгнення армії Путіна в Україну телеаудиторія знизилася з 42 до 40%. При цьому кількість росіян, які стали більше довіряти Інтернету, ніж телебаченню, склала 44%.

Також відомо, що 19% покладаються тільки на новинні сайти, 14% знаходять інформацію у соцмережах і 11% на сайтах з обміну миттєвими повідомленнями (Telegram-канали).

За останні два роки кількість людей, які черпають новини з Telegram-каналів, збільшилася втричі.

При цьому різко збільшилася кількість росіян, які не довіряють ні ЗМІ, ні соцмережам, з 3 до 8%. Ці респонденти продовжують довіряти "кухонним і базарним" розмовам.

Аналітики з ISW упевнені, що така статистика пов'язана зі змінами у технологіях і зміною покоління. У період війни різко підскочила кількість тих, хто віддає перевагу Telegram-каналам. Саме їх і використовують російські воєнкори, щоб висвітлювати ситуацію на полі бою в Україні.

Ці цифри показують тільки одне, що громадяни РФ уже не довіряють Кремлю та їхнім пропагандистським телеканалам. Кремль, однак, продовжує підтримувати розширення російської ультранаціоналістичної онлайн-спільноти та намагається заманити ключові голоси у російському інформаційному просторі, щоб донести до збільшуваної інтернет-аудиторії державні наративи.

Раніше росіяни пояснили, чому підтримують політику Путіна, незважаючи на низький рівень життя.

Нагадаємо, у 2023 році пропагандисти поставили рекорди щодо негативних згадок про мігрантів. Росіяни почали дедалі менше довіряти телебаченню, а новинну інформацію черпають з Інтернету.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини