Експорт російської нафти морем впав: Україні допоміг раптовий фактор – Bloomberg
У Росії продовжують падати обсяги морського експорту нафти, знижуючи надходження фінансів до федерального бюджету.
Минулого тижня морські поставки російської нафти скоротилися ще сильніше. Причиною був сильний вітер і низькі температури, які на цілих п'ять днів зупинили постачання з ключового для Росії тихоокеанського нафтоналивного терміналу у Козьміно. Таким чином, потужний удар безпілотників по Ленінградській області посилив раптовий шторм на східному узбережжі Росії: дві точки експорту російської нафти виявилися заблокованими.
Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.
Саме через цей порт здійснюється постачання китайських покупців.
За даними джерел Bloomberg, за чотири тижні до 28 січня з російських портів відвантажували близько 3,09 млн барелів нафти на день. Це приблизно на 250 000 барелів на день менше від переглянутого показника за період до 21 січня.
Експорт постраждав через шторм, який закрив порт Козьміно, та чотириденні ремонтні роботи у балтійському порту Усть-Луга, де навантаження було перервано раніше через удар українського безпілотника по прилеглому переробному заводу.
Валова вартість експорту нафти з Росії впала до п'ятимісячного мінімуму в $1,32 млрд за сім днів до 28 січня. Середній дохід за чотири тижні також знизився: на 102 мільйони доларів до шестимісячного мінімуму в 1,41 мільярда доларів на тиждень.
Сукупні потоки до Туреччини та Болгарії, єдиних двох покупців Росії, що залишилися поблизу її західних портів, впали приблизно до 280 000 барелів на день за чотири тижні до 28 січня, як показують дані відстеження танкерів. Це зниження з приблизно 310 000 барелів на день у період до 21 січня та найнижчого рівня з вересня.
Раніше повідомлялося, що російські морські перевезення нафти досягли двомісячного мінімуму.