Санкції можуть добити мегапроєкт "Газпрому" – у Кремлі терміново шукають фінансування
Газопереробний комплекс під Петербургом від "Газпрому" вирішено врятувати за рахунок коштів з Фонду національного добробуту.
Один із великих проєктів "Газпрому" під Санкт-Петербургом зараз перебуває на межі краху. Новий проект позбувся фінансування саме через санкції з боку Заходу.
Спочатку проєкт мав фінансувати німецький концерн Linde, саме тому у терміновому порядку уряд РФ знайшов 900 млрд рублів з ФНБ. Ще 31 січня відповідне розпорядження підписав прем'єр-міністр Мішустін, інформує канал "Україна 365" із посиланням на сайт Кабміну РФ.
Завод має бути побудований в Усть-Лузі за 40 млрд доларів. Відомо, що 10 млрд (а це 25%) - держфінансування. На заводі планується переробляти щорічно 45 млрд кубометрів газу. При цьому планується також виробляти до 3 млн тонн поліетилену та до 13 млн тонн СПГ.
Проєкт в Усть-Лузі мав стати одним із найбільших у світі та найпотужнішим у Північно-Західній Європі. В експлуатацію частину заводу мали запустити ще 2023 року, а остаточно ввести у дію наприкінці 2024 року, однак через вторгнення армії Путіна в Україну з проєкту вийшла німецька компанія Linde.
Із документа Кабміну стає зрозумілим, що терміни здачі експлуатації заводу перенеслися на 2026-2028 роки.
Зараз "Газпром" сам не може оплатити всі витрати з будівництва заводу. Через санкції з боку Заходу та втрати покупців в особі ЄС тільки у першому півріччі 2023 року "Газпром" зазнав збитків на суму в 1 трлн рублів.
Щоб хоч якось утримати "Газпром" на плаву, у Кремлі вирішили підвищити тарифи для населення. Експерти кажуть, що з лютого 2022 року та до кінця 2024 року ціни зростуть на 34%.
Раніше ми повідомляли, що Ердоган проситиме у РФ великі знижки на російський газ.
Тим часом у РФ заявили про готовність знову постачати газ до Європи та через територію України.