Замилити очі західній аудиторії: в ISW розповіли, що не так з інтерв'ю Путіна Карлсону
Путін спеціально дав інтерв'ю американському журналісту Карлсону, щоб переконати Захід у готовності сісти за стіл переговорів.
Учора, 8 лютого, Карлсон виклав у Мережу своє інтерв'ю з Путіним, у якому російський диктатор намагався довести, що Кремль зацікавлений у переговорному процесі, але в усьому винен Київ.
Однак під час самого інтерв'ю стає очевидним, що російський диктатор не збирається зупинятися на досягнутому, а його мета - повне захоплення України. Аналітики з Інституту вивчення війни озвучили головні тези з інтерв'ю Путіна.
Путін намагався проштовхнути ідею про те, нібито тільки Захід винен у тому, що в Україні досі триває війна, нібито Захід зірвав перемовини між Києвом і Москвою, які мали відбутися у Стамбулі 2022 року.
Однак риторика Путіна при цьому не змінилася. Кремль і далі планує продовжувати війну, поки не доб'ється всіх поставлених цілей у лютому 2022 року.
В інтерв'ю Карлсону Путін намагався показати Росію як "потерпілу сторону". Війну нібито почали "неонацисти" з України, які 2014 року "повалили законний уряд".
Російський диктатор знову запустив фейк про те, що втручання США у події 2014 року змусили Путіна ввести війська на Донбас і окупувати Крим.
Зі слів Путіна, НАТО використовує Україну всього лише з єдиною метою: побудувати якомога більше військових баз біля кордону з РФ.
Путін чомусь згадав про Бухарестську декларацію 2008 року, коли НАТО пообіцяв членство в Альянсі Україні та Грузії, але забув про Будапештський меморандум 1994 року, коли Москва взяла на себе зобов'язання гарантувати безпеку та суверенітет України.
Також під час інтерв'ю президент РФ знову пропагував псевдоісторію, згідно з якою України до 1922 року не існувало.
Аналітики з ISW вважають, що Путін дедалі частіше цілеспрямовано посилається на широку, розпливчасту та псевдореалістичну концепцію російського суверенітету, щоб нормалізувати завойовницькі війни та виправдати цілі Росії з нав'язування волі Путіна Україні. Також Путін вимагає від НАТО створити нову структуру, яка б не противилася майбутній військовій агресії РФ.