США потужно вдарили по сірому флоту танкерів Росії, перевезення нафти зупинилося – ЗМІ
За даними агентства, близько половини з 50 танкерів, проти яких Мінфін США почав запроваджувати санкції 10 жовтня, не змогли взяти вантажі з моменту їх занесення до списку.
Більшу частину величезного флоту танкерів, які Москва використовує для доставки російської нафти, зупинено після введення нових американських санкцій. Посилення обмежувальних заходів з боку Заходу починає чинити все більш важкий вплив на Кремль.
Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.
За даними агентства, близько половини з 50 танкерів, проти яких Мінфін США почав запроваджувати санкції 10 жовтня, не змогли взяти вантажі з моменту їх занесення до списку. Останнє судно, що потрапило під обмеження, танкер "Совкомфлота" NS Leader у четвер здійснив майже миттєвий розворот біля берегів Португалії, коли США оприлюднили інформацію про його фактичну приналежність.
Журналістам вдалося відстежити розворот у режимі реального часу, показавши на трекері траєкторію його руху та різкого повороту на 180° у зворотний бік.
У той момент судно прямувало до російського порту у Балтійському морі.
Цього місяця почне діяти оновлена версія обмеження цін, що вимагає від судновласників і страховиків запитувати більш детальну інформацію про те, скільки трейдери насправді платять за вантаж і пов'язані з цим витрати на доставку. Останніми тижнями страховики опублікували циркуляри, в яких ідеться про те, що страхове покриття не буде дійсним, якщо вони не отримають підтвердження відповідності граничному рівню цін, що містить деталізовані додаткові витрати.
Захід, як і обіцяв, перейшов у режим посиленого контролю режиму виконання санкцій, відрізаючи Росію від припливу валютної виручки.
Країни G7 (Великої сімки) ввели "цінову стелю" на російську нафту з грудня 2022 року. Її мета - обмежити доходи Росії від продажу нафти та тим самим послабити її можливості фінансувати військові дії в Україні.
Механізм працює наступним чином
Встановлено максимальний рівень ціни на російську нафту:
- сира нафта - $60 за барель;
- нафтопродукти - $100 за барель (дизель) і $45 за барель (мазут).
Країнам, які беруть участь в угоді, заборонено:
- надавати послуги (страхування, фрахт, фінансування) при транспортуванні російської нафти, якщо її ціна перевищує встановлену стелю;
- купувати російську нафту за ціною, вищою за стелю.
Існують винятки з-під дії "цінової стелі":
- нафта, що поставляється трубопроводами: обмеження не поширюються на поставки російської нафти трубопроводами, наприклад трубопроводом "Дружба";
- нафту, змішану з нафтою з інших країн: якщо російську нафту змішують з нафтою з інших країн, то до неї не застосовують "цінову стелю".
Зниження доходів Росії: за оцінюванням експертів, доходи Росії від продажу нафти впали на 30% після введення "цінової стелі".
Країни G7 можуть переглянути рівень "цінової стелі" у майбутньому.
Раніше США ввели санкції проти чотирьох компаній, які активно перевозили російську нафту.
Останні новини
"Буде прагнути всіма силами", – Світан озвучив військово-політичний план Путіна на найближчі місяці
15:28Історична спроба адміністрації Білого дому: експерти про зусилля Байдена "озброїти Україну" – CNN
12:15В Україні запроваджено нові принципи застосування графіків погодинних відключень світла – Укренерго
08:44”Зеленський все відкинув”, – Сійярто зателефонував Лаврову, щоб знову наскаржитися на главу України
07:15