11 березня 2024, 09:12

Уперше потіснили з другого місця: експерти з SIPRI озвучили причини падіння експорту зброї з РФ

Росія змістилася на третє місце з експорту зброї, поступившись другим місцем Франції.

Напередодні Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) опублікував звіт щодо продажу зброї у світі. Після 2022 року російська індустрія експорту зброї руйнується та переживає деякі труднощі.

Уперше за довгі роки РФ поступається другим місцем серед найбільших світових експортерів зброї, інформує ресурс Newsweek.

У період з 2014 по 2023 роки експорт зброї з РФ впав на 53%. При цьому протягом останніх п'яти років РФ втратила відразу 19 великих своїх клієнтів. Залишилося тільки 12 країн, які все ще закуповують зброю у РФ.

Пітер Веземан, старший науковий співробітник SIPRI, заявив, що перспективи для Москви похмурі. Це "не просто короткочасний спад, але, найімовірніше, російський експорт озброєнь не зможе відновитися до рівня, який ми бачили раніше", пояснив Веземан.

За словами експерта, ситуація може змінитися у майбутньому, але поки що до цього передумов немає.

У 2023 році Путін перевів економіку РФ на "рейки війни", провівши ревізії старих занедбаних військових складів, а також шукаючи нових постачальників з-за кордону.

РФ довелося на деякий час заморозити всі дорогі проєкти, такі як танки "Т-14". А виключення РФ з міжнародних фінансових ринків ускладнюють Кремлю пошук нових партнерів для продажу зброї.

За словами Веземана, складним залишається і питання щодо того, як РФ зможе одночасно виробляти зброю для себе та на експорт, особливо в умовах санкцій з боку Заходу.

Ба більше, багато країн світу наочно бачать російську зброю у справі на полі бою в Україні. Особливо це стосується військових кораблів, літаків і систем ППО, які не у силах впоратися з поставленим перед ними завданням.

Важко продавати зброю й у країни Азії, оскільки Індія вже продемонструвала готовність закуповувати боєприпаси у США, щоб протистояти Китаю та не залежати від РФ.

Китай також вирішив по мінімуму закуповувати зброю у РФ, і то - точково. В основному Пекін намагається орієнтуватися на зброю власного виробництва.

Зараз найреальнішим клієнтом РФ будуть країни Близького Сходу, вважає Веземан.

Раніше ми повідомляли, що новобранці армії РФ упевнені, нібито їх неможливо перемогти, оскільки всі проблеми на полі бою вирішить авіація РФ.

Нагадаємо, Путін відправив у відставку Головнокомандувача ВМФ РФ після того, як Чорноморський флот втратив 33% своїх кораблів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини