Росіяни знайшли свою вигоду у війні проти України – Bloomberg
Росіяни змирилися з війною проти України та почали гуртуватися навколо самого Путіна.
Заклики націоналістів у РФ знаходять підтримку у суспільстві, а звичайні росіяни вже навіть і не виходять на протестні мітинги.
Вторгнення в Україну є частиною повсякденного життя росіян, ба більше, багато хто перестав протестувати і почав гуртуватися навколо самого Путіна, інформує агентство Bloomberg.
Війну в Україні Кремль використовує у своїх цілях, поєднуючи різкий націоналізм із потужною сумішшю радянської епохи й імперської ностальгії. Як підсумок Путін стикається з невеликим обуренням всередині самої РФ через війну в Україні.
Це різко контрастує з першими днями війни, коли у лютому 2022 року у багатьох містах РФ були акції протестів.
"Коли немає гідного виходу із ситуації, немає можливості піти, а є потреба заробляти гроші та виховувати дітей, тоді легше прийняти нову реальність, ніж нескінченно їй чинити опір", - сказала Кулешова, соціологиня із Social Foresight Group, яка виїхала з РФ на самому початку війни.
Війна проникла в усі куточки російського суспільства, а у школах діти не тільки підписують листівки "фронтовикам", а й відправляють їм подарунки.
Пропаганда по ТБ показує "ветеранів" війни, проводячи паралелі з подіями Другої світової війни.
У 2024 році 41-річний Маматов з Єкатеринбурга підписав новий контракт з МО РФ, щоб повернутися на фронт. Минулого року він уже відвоював в Україні 6 місяців. Він стверджує, що у його рідному місті, коли бачать його у військовій формі, всі підходять і пропонують допомогу. За ЗС РФ стоїть "консолідація суспільства", заявив Маматов. Особливо добре це відчувають на собі жителі прикордонних районів. Вони звикли до війни, звиклася і вся РФ.
Співробітник програми "Європа, Росія та Євразія" (Вашингтон, США) Марія Снігова заявила, що санкції так і не змогли створити достатній економічний дискомфорт, щоб показати росіянам зв'язок між війною, яку розв'язав Путін, та ерозією їхнього власного добробуту.
При цьому багато росіян знайшли свою вигоду у війні. Брак робочої сили змушує підприємства збільшувати зарплати, щоб утримати тих, хто ще залишився, та найняти новий персонал.
Директор "Левада-Центру" Денис Волков заявив, що громадська думка щодо економічної ситуації у РФ перебуває на рівні піку 2008 року. Росіяни впевнені, що, незважаючи на війну, життя у країні не змінилося у гірший бік.
37-річна Марина заявила, що спочатку намагалася повернути чоловіка з фронту, але пізніше обидва зрозуміли, що війна - це теж робота. Вони вже отримали іпотеку на купівлю квартири у Москві, а їхні діти - пільги в університеті та літньому таборі.
Звичайно, найжорстокіші репресії Кремля за десятиліття навіть щодо поміркованої критики змусили росіян, які здебільшого виступають проти війни, замовкнути. Держава провела гучні затримання правозахисників, журналістів і драматургів, а також ув'язнила простих людей за публікації у соцмережах відповідно до закону про "фейкові новини", який кваліфікує критику війни як злочин.
Нагадаємо, Лавров висловив своє невдоволення політикою Макрона, Києва та Швейцарії.