Навіщо Путін спотворює та перекручує Конституцію України щодо Зеленського: в ISW знайшли відповідь
Звинувачення РФ у нелегітимності Зеленського – це відома інформаційна кампанія Кремля, яку чиновники активно просувають останніми тижнями, частково орієнтовану на зарубіжну аудиторію.
Ще 24 травня російський диктатор, перебуваючи з візитом у Лукашенка у Мінську, заявив, нібито Зеленський більше нелегітимний глава України. Через день аналогічну заяву у Вашингтоні зробив посол РФ у США Антонов. Напередодні Путін заявив, що влада в Україні автоматично перейшла до її спікера Стефанчука.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати наративи Кремля щодо легітимності чи нелегітимності Зеленського.
Заяви очільника Кремля від 29 травня більше носили специфічний юридичний жаргон. Путін хибно витлумачував, перекручував і спотворював статті Конституції України.
Путін, імовірно, навмисно наповнює свої заяви настільки тонкими юридичними формулюваннями, щоб створити враження, нібито він добре знається на українських юридичних питаннях і є вирішальним голосом з цього питання.
Мета Путіна - своїми формулюваннями змусити як росіян, так і людей на Заході повірити у його слова, не перевіряючи самі факти.
Аналітики звернули увагу на той факт, що заяви про нелегітимність Зеленського Кремль робить переважно для Заходу.
Як приклад було наведено статтю журналістів з агентства Reuters, які своїм заголовком уже спотворили сказане Путіним.
Агентство забуло написати, що в Україні діє воєнний стан, а президент залишається на своїй посаді, доки його на цій посаді не замінить новообраний глава країни.
Раніше Стефанчук відповів Путіну, який вважає Зеленського нелегітимним президентом України.
Нагадаємо, під час турне по США у пошуках грошей на передвиборчі перегони Трамп згадав Україну та Росію.