Путін у статті про КНДР звернувся до відомих пропагандистських наративів – аналітики прокоментували наміри диктатора
Путін опублікував статтю про російсько-корейське співробітництво у виданні Rodong Sinmun.
Путін опублікував статтю про російсько-корейське співробітництво у виданні Rodong Sinmun. У ній російський диктатор вихваляє співпрацю Москви та Пхеньяну. Путін згадав минулі часи, коли СРСР вирішив підтримати КНДР після Корейської війни.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили детально зупинитися на статті Путіна від 18 червня 2024 року.
Глава Кремля нагадав, що СРСР був першою у світі країною, яка встановила дипломатичні відносини з КНДР. Путін також нагадав, що допомога з боку Союзу допомогла Пхеньяну зміцнити свою економіку. Також російський диктатор не забув подякувати Кіму за всю ту зброю, що він надає РФ у війні проти України.
Глава РФ похвалив Кіма за прихильність ідеям його батька та діда, а також наголосив на тому факті, що тепер РФ і КНДР можуть протистояти Заходу.
За словами Путіна, навіть незважаючи на всі санкції з боку Заходу, РФ і КНДР зуміли вистояти та не дали впасти своїй економіці. Поскаржився російський диктатор і на те, що Захід не хоче обговорювати з ним мирні переговори щодо України.
Аналітики з ISW упевнені, що навмисне звернення Путіна до відомих пропагандистських наративів про спадщину режиму Кіма, Корейську війну й історичну боротьбу КНДР проти США та Заходу, імовірно, створює умови для диктатора, щоб виправдати свої майбутні прохання або вимоги до північнокорейського народу на підтримку військових зусиль Росії в Україні.
Такий візит також допомагає Путіну легітимізувати режим Кіма у КНДР.
Востаннє Путін був у КНДР 24 роки тому. Не виключено, що цим візитом російський диктатор використовує лестощі, щоб потім отримати від Кіма ще більше боєприпасів.
Захід занепокоєний не тільки візитом Путіна до КНДР, а й зміцненням зв'язків між двома країнами. 17 червня генсек НАТО Столтенберг заявив, що дружба Путіна та Кіма робить ще більш важливим для НАТО зміцнення співпраці в Індо-Тихоокеанському регіоні.
У Білому домі заявили, що вони уважно стежать за візитом Путіна до Пхеньяну.
Нагадаємо, західні політологи озвучили цілі, яких хоче досягти Путін і Кім під час зустрічі 18 і 19 червня.