25 червня 2024, 11:46

Те, що сталося у РФ, підриває заяви Путіна, ситуація виходить з-під контролю – WSJ

Усередині Росії існує міжетнічна та релігійна напруженість, яку Путін намагається зам'яти і заховати, вихваляючи етнічну та релігійну різноманітність РФ.

Те, що сталося у РФ, підриває заяви Путіна, ситуація виходить з-під контролю – WSJ

Терористична атака у Дагестані оголила слабкі місця у системі безпеки Росії у глибині країни, у той час як Кремль зосереджений на продовженні війни з Україною та на тому, щоб змусити замовкнути своїх політичних опонентів. Минулого року спостерігалася тенденція зростання насильства по всій Росії. Це підриває заяви Путіна, що тільки він може забезпечити безпеку країни від загроз як внутрішніх, так і зовнішніх, пише The Wall Street Journal.

Багато з цих випадків пов'язані з давньою напруженістю між Москвою та мусульманським населенням, яке заполонило Росію.

Критики кажуть, що влада спрямовує занадто багато ресурсів на переслідування всіх і вся, хто, на їхню думку, може загрожувати владі Путіна. Кремль саджає до в'язниці своїх опонентів, не дає спокою пресі та вводить закони, спрямовані на припинення всього, що може бути розцінено як критика конфлікту з Україною.

За словами аналітиків, російський уряд постійно піднімає привид тероризму, щоб виправдати репресії, але при цьому неодноразово випускав з уваги реальні терористичні загрози.

Той факт, що інциденти "повторюються знову та знову, означає, що є уроки, яких не засвоїли" ні Кремль, ні федеральні служби безпеки, каже науковий консультант програми "Росія та Євразія" британського аналітичного центру Chatham House Микола Петров.

Замість цього російська влада намагається звалити провину за недоліки внутрішньої безпеки на звичних цапів-відбувайлів - Україну та Захід.

На думку аналітиків, знайомих із роботою російської пропагандистської машини, риторика про те, що будь-яка біда, з якою стикається країна, є виною Києва та його прихильників, знаходить відгук у багатьох росіян.

Старший науковий співробітник Російсько-Євразійського центру Карнегі Андрій Колесников каже, що "пасивна більшість" не бажає замислюватися про реальне джерело терористичних атак на їхню країну та російське керівництво знає про це. У результаті "подібне звинувачення України та Заходу стає соціальною нормою", сказав він.

"Набагато простіше пояснити все змовами, Заходом і Україною", - каже Микола Петров з аналітичного центру Chatham House.

Крім того, влада особливо прагне уникнути будь-яких припущень, що всередині Росії може існувати міжетнічна або релігійна напруженість. Путін часто вихваляє етнічне та релігійне розмаїття країни, заявивши учасникам церемонії відкриття Всесвітнього фестивалю молоді у березні, що "багатонаціональна єдність - наша найбільша цінність".

Путін не звертатиметься до нації після недільного теракту, повідомив журналістам у понеділок прес-секретар президента РФ. Замість цього Пєсков сказав, що Кремль чекатиме, поки слідчі органи завершать свою роботу, "та тоді ми зможемо зробити якісь висновки", сказав він.

Обережна відповідь Путіна не є сюрпризом, вважає Колесніков. "Кремль не хоче приділяти цьому багато уваги, щоб не турбувати людей, які віддають перевагу відчуттю нормальності", - сказав він.

Тим часом журналісти з CNN впевнені, що Путін за 20 років свого президентства так і не навчився боротися з тероризмом.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини