Путін применшує оперативні післядії військової операції на Курщині, продовжуючи фантазувати про Донбас
Президент РФ Путін продовжує применшувати оперативні наслідки Курської військової операції з боку Києва.
Путін намагається переконати росіян у тому, що на Донбасі у ЗС РФ дуже "хороші" успіхи по всій лінії фронту. У Владивостоці у рамках ВЕФ російський диктатор спробував переконати всіх присутніх у тому, що прорив кордону не вплинув на бойові дії на Донбасі.
Аналітики з Інституту вивчення війни повністю не згодні з думкою Путіна щодо наслідків для Росії подій на Курщині.
Путін заявив, що головна мета Кремля — повна окупація всього Донбасу, нібито "вторгнення" ЗСУ на Курщину лише "згуртувало" російське суспільство, а у військкомати вишикувалася "черга".
Українське "вторгнення" до Курської області мало наслідки для всього театру воєнних дій, і ці наслідки, ймовірно, продовжать впливати на наступальні й оборонні можливості Росії після кульмінації наступу під Покровськом.
Напередодні Головнокомандувач ЗСУ Сирський заявив, що Курська військова операція зірвала плани Путіна вторгнутися на Сумщину, а також відсунула ЗС РФ подалі від українського кордону. Київ також планував не дати можливості МО РФ використати Курщину як плацдарм для проведення подальших наступальних операцій на Україну.
Незважаючи на всі заяви Путіна, МО РФ все ж таки довелося перекинути деякі війська з Донбасу, щоб не дати ЗСУ закріпитися на Курщині. Туди ж було перекинуто і так звані " елітні " війська РФ — десантуру.
Курська військова операція дала змогу відібрати ініціативу у РФ на театрі військових дій, яку та мала з листопада 2023 року.
Кремлю довелося перекинути на Курщину близько 30 тисяч своїх солдатів, що у майбутньому вплине на перебіг наступальних операцій на Донбасі.
Не виключено, що своїми словами Путін просто хоче переконати росіян у тому, нібито втрата частини Курщини варта того, щоб його армія окупувала весь Донбас.
Явна втіха Путіна у тому, що українські війська утримуватимуть російську територію протягом тривалого часу, є приголомшливою зміною давньої російської риторики та доктрини щодо недоторканності кордонів Росії та ставить під сумнів значущість "червоних ліній".
Російські наступальні операції на Донеччині не віщують неминучого краху лінії фронту по всій Україні, незважаючи на спроби Путіна представити успіхи на Донеччині як драматичні. Російські війська просунулися максимум приблизно на 40 кілометрів від лінії фронту 2022 року у Покровському районі з початку російських наступальних зусиль із захоплення Авдіївки у жовтні 2023 року.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що з липня 2024 року Путін збільшив кількість механізованих атак на Донбасі.
Нагадаємо, військова операція Києва у Курській області повернула інтригу на полі бою.
Останні новини
"Ми зберігаємо роботу нашої енергосистеми", – Зеленський про масований удар агресора РФ по Україні
10:58Україні не варто боятися Третьої світової війни: Дикий про мінливу геополітику та "нові можливості"
10:39Далі, частіше та з більшим ефектом: аналітики про те, чому ЗСУ двічі атакували Енгельс, – Forbes
07:29”Мені соромно за уряд моєї країни та за Фіцо”, – пенсіонерка зі Словаччини заступилася за Україну
07:22