Не батогом, то пряником: Кремль поки не може контролювати всіх військкорів – ISW
Частина Z-блогерів стверджує, що Кремль залучає на свій бік обраних військкорів для поширення у Мережі інформації про війну.
Ще 7 вересня один із відомих російських військкорів Олександр Сладков заявив, що ексглава МО РФ і його команда покарали частину блогерів за "відверті та різкі" пости про невдачі армії Путіна на полі бою.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у ситуації навколо Кремля та російських військкорів, які пишуть про війну не так, як це потрібно Путіну.
За словами того ж Сладкова, Головна військова прокуратура РФ вже порушила проти нього кримінальну справу за дискредитацію ЗС РФ, проте нібито його боси та Кремль допомогли зам'яти цю справу.
Сладков не сумнівається, що за цією справою стоїть особисто Шойгу та всі ексспівробітники МО РФ, які у такий спосіб вирішили помститися військовикам за втрату своїх посад при МО РФ.
Сладков здивований, що Шойгу вирішив розправитися з тими, хто не раз особисто зустрічався з Путіним і розповідав про проблеми у ЗС РФ за часів Шойгу.
Аналітики не сумніваються, що Кремль особисто втрутився у справу Сладкова, щоби переманити частину військкорів на свій бік. Головне завдання – змусити їх подавати матеріал про війну в Україні так, як цього хоче Путін.
Ще з кінця 2022 року Кремль розпочав роботу серед військових кореспондентів РФ. Деякі навіть отримали нагороди, але тільки ті, хто писав лояльний до Кремля матеріал.
Тільки вчора, 8 вересня, Спілка журналістів РФ нагородила Z-військкора Євгена Піддубного премією "Солідарність" за "мужність" у виконанні професійних обов'язків.
Ще у 2022 та 2023 роках Кремль шукав будь-якої зручної нагоди, щоб залучити на свій бік Сладкова та Піддубного.
Однак Путіну поки що не вдалося переманити на свій бік усіх військкорів. Частина з них продовжує стверджувати, що Кремль садить до в'язниці незручних і неугодних їм блогерів, натякаючи на Гіркіна.
Кремль досяг успіху у примусі мілблогерів (і їхніх адміністративних команд) до самоцензури зі страху покарання. Заяви Сладкова про втручання адміністрації президента РФ у його справу й увагу Путіна до скарг мілблогерів також припускають, що Путін не підтримував попередні спроби МО РФ безпосередньо цензурувати мілблогерів, обираючи політику, спрямовану на кооптацію відомих мілблогерів, ймовірно для того, щоб зберегти видимість свободи слова у Росії та запобігти ненавмисному вірусному поширенню явно цензурованих дисидентських матеріалів.
В ISW нещодавно оцінили, що Кремль, ймовірно, продовжить свої зусилля щодо встановлення повного контролю над російським інформаційним простором у майбутньому, але, як і раніше, чутливий до настроїв російської ультранаціоналістичної спільноти мілблогерів.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Соловйов пропонує всіх росіян, хто виступає проти "СВО", не розстрілювати, а вішати.
Останні новини
Українські сили просунулися на Курщині, однак і армія РФ застосовує "потужні" системи – аналітики
07:39Хорошо продумана та підготовлена атака: відомі цілі, які переслідує ЗСУ ударами по Криму, – Forbes
07:22Захід розкритикував зовнішню політику "Грузинської мрії": експерти розповіли про наслідки – ISW
07:16