Санкції все сильніше душать економіку Росії: у Reuters дізналися про нову проблему Кремля
Економічні показники у РФ погіршуються, а висока ставка Центрального банку веде до стагфляції та уповільнення зростання.
Незважаючи на публічні заяви Путіна про стабільність російської економіки, реальна ситуація погіршується: санкції та жорстка монетарна політика Центрального банку призводять до глибоких економічних наслідків для РФ. Згідно з агентством Reuters, проурядові економісти критикують ЦБ за заходи, які, за їхніми словами, занурюють економіку країни у стагфляцію — стан, де високий рівень інфляції поєднується з економічною стагнацією.
Місяць тому Центральний банк підвищив ключову ставку до рекордних за останні 20 років 21%, намагаючись приборкати інфляцію, що досягла 8,6%.
Підвищення ставки викликало обурення серед багатьох лідерів бізнесу, які зазвичай виступають проти політики ЦП, а також критику з боку провідних економістів, які беруть участь у формуванні держполітики.
Рекордний для РФ рівень ключової ставки та ризик подальшого підвищення загрожують Москві обвалом інвестицій і різким падінням економіки вже найближчим часом, заявляють близькі до Кремля економісти.
Економісти стверджують, що частка виробничих компаній із боргом на ризикованому рівні у дві третини від прибутку до відрахування відсотків і податків подвоїться до 20%, це створить ризик корпоративних дефолтів і банкрутств.
Вони також зазначили, що за поточних безризикових відсоткових ставок в економіці на рівні близько 18% п'ятирічні інвестиційні проекти мають приносити не менше 130% початкових інвестицій, щоб мати економічний сенс.
Економісти ЦМАКП також заявили, що жорстка економічна політика мало вплинула на ключові фактори інфляції, такі як зростання вартості транскордонних платежів через західні санкції, підвищення цін на імпортне продовольство та зростання регульованих тарифів на комунальні послуги.
Внаслідок дій ЦБ російська економіка фактично опинилася перед загрозою стагфляції, найгіршого, на думку експертів, розкладу для економіки.