17 листопада 2024, 17:09

ЗМІ: "Я ветеран "СВО", мені нічого не буде!" – окупанти "кошмарять" Росію, повернувшись із війни

За останні 3 роки щонайменше 242 росіянина були вбиті окупантами, що повернулися з фронту, ще 227 отримали серйозні каліцтва.

Російські солдати повертають додому насильство, повертаючись із війни, пише британська телерадіокомпанія BBC.

"Я ветеран "СВО", я тебе вб'ю!" - ці слова почула Ірина, коли на неї напав чоловік у далекосхідному місті Артемі. Вона поверталася з вечірньої прогулянки, коли чоловік вдарив її ногою та милицею. Удар був настільки сильним, що милиця зламалася. Коли приїхала поліція, чоловік показав їм документ, який підтверджує, що він брав участь у війні з Україною, та заявив, нібито "йому нічого буде".

Цей напад лише один із багатьох, скоєних солдатами, які повернулися до війни. За даними незалежного видання "Верстка", щонайменше 242 росіянина було вбито окупантами, які повернулися з фронту; ще 227 отримали серйозні каліцтва.

Ці випадки серйозно вплинули на російське суспільство, каже соціолог Ігор Ейдман: "Усі традиційні уявлення про добро та зло перевертаються з ніг на голову. Вбивці, ґвалтівники, канібали та педофіли не тільки уникають покарання, вирушаючи на фронт, а й, що найбезпрецедентніше, стають героями".

Офіційні ЗМІ називають їх "героями", а Путін охрестив їх новою російською "елітою". Це особиста війна Путіна, тому подібні злочинці та маніяки стають для нього героями, "нормальними членами суспільства". З тих, хто був призваний в армію з в'язниць, або зняли судимість, або помилували особисто Путіним. 

Непоодинокі випадки, коли звільнені засуджені повертаються з фронту, здійснюють рецидив, а потім вдруге уникають покарання, знову вирушаючи на фронт.

"Чотири роки тому я посадив його на 7 років. І ось він знову переді мною, каже: "Нічого у тебе не вийде, офіцере. Зараз наш час, час тих, хто проливає кров на "СВО"", - розповів "Новой газете" поліцейський Григорій.

У 2023 році кількість зареєстрованих у Росії тяжких злочинів зросла майже на 10%, а у першій половині цього року кількість засуджених за злочини військовослужбовців збільшилася більш ніж удвічі, як порівняти з тим самим періодом роком раніше.

Соціологиня Ганна Кулешова стверджує, що насильство стає дедалі прийнятнішим у російському суспільстві, особливо тому, що злочинці тепер можуть уникнути покарання, вирушивши на фронт.

"Існує тенденція до легалізації насильства. Насильство - це свого роду норма (у Росії, - ред.): у школі, у сім'ї, у відносинах і як спосіб вирішення конфліктів. Насильницькі злочини, вчинені всередині країни, спокутуються насильством війни".


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини