"Сектанти та сатаністи": у Росії Держдума взялася за тарологів з відповідною статтею у Кримінальному кодексі
У Держдумі пропонують заборонити карти таро та дорівнювати послуги тарологів до шахрайства, що загрожує стати символом системної кризи.
У Росії триває марафон заборон: після спроб обмежити права жінок на аборти, критики чайлдфрі та переслідування ЛГБТ+ влада, схоже, знайшла нову мету для своєї каральної політики. У Держдумі РФ запропонували дорівнювати використання послуг тарологів до шахрайства. Про це пише "Крим. Реалії".
Ініціатором заборони карт таро є Андрій Свинцов, заступник голови комітету нижньої палати з інформаційної політики Держдуми РФ. За його словами, питання вже перебуває у зоні уваги патріаршої комісії з питань сім'ї, захисту материнства та дитинства.
Важливо зазначити, що карти таро, що виникли в епоху Ренесансу, використовувалися як символічний інструмент для самопізнання. Ці колоди стали культурним феноменом, що поєднує релігійні, міфологічні та психологічні уявлення.
Так, психолог Карл Густав Юнг описував таро як засіб для розуміння несвідомого й архетипів, що відбивають внутрішній світ людини, які можна використовувати в інтуїтивному методі розуміння потоку життя.
Колоди таро надихали багатьох художників і ставали центральною темою літературних творів, наприклад, Мілорад Павич у своїй книзі "Остання любов у Константинополі" присвятив кожному розділу назву однієї з карт таро, перетворюючи роман на свого роду магічний розклад.
Але у сучасній Росії таро назвали "загрозою". Депутат Віталій Мілонов запропонував визнати тарологів "сектантами" та "сатаністами", а патріарх Кирило не раз закликав боротися з "окультизмом". Однак такі наративи загострили суспільну напругу та спровокували сплеск інтересу до альтернативних шляхів пошуку сенсу життя. Лише за останній місяць росіяни витратили понад 129 мільйонів рублів на купівлю колод таро.
На думку критиків тиску влади, ініціатива спрямована на посилення контролю за духовним життям громадян.
Експерт із психології та таролог Діана Холмстрем вважає, що заборона лише підвищить популярність карт. Аналітик у галузі езотеричних послуг Саша Молох зазначає: у кризові часи люди шукають відповіді за межами раціонального, а таро допомагають знаходити внутрішню опору та розглядати життєві ситуації з різних боків.
Заборона використання таро може стати символом кризи системи. Такі заходи, коли громадян позбавляють альтернатив пошуку особистого погляду на світ і звільнення від обмеженого мислення, замість зміцнення порядку лише посилюють недовіру людей до влади.
Замість переслідування езотеричних практик, як вважають критики ініціативи заборони таро, варто звернути увагу на реальні проблеми, які стоять перед російським суспільством.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Росії спортсмени пишуть доноси один на одного за ЛГБТ-пропаганду.
Останні новини
Був викрадений окупантами у березні 2022 року: у полоні у РФ загинув мер Дніпрорудного Матвєєв
11:16У Лондоні судять болгарських шпигунів, які працюють на РФ: розкрито плани операції проти України
10:40