12 грудня 2024, 16:31

Кадиров видав незручну правду про війну, яка не сподобається Путіну, – росСМИ

З початку війни Кадиров майже втричі наростив кількість військових загонів під своїм командуванням, але жертвувати ними заради ідей Путіна не готовий.

Кадиров видав незручну правду про війну, яка не сподобається Путіну, – росСМИ

Глава Чечні Рамзан Кадиров створив значну армію, яка лише формально вважається частиною російської військової машини, але насправді залишається осторонь активних бойових дій з Україною, пишуть росЗМІ.

Як стало відомо з нещодавньої заяви самого Кадирова, у його розпорядженні знаходиться резерв із 84 тисяч бійців, які "готові висунутись на передову за першим наказом", але досі залишаються на безпечній дистанції.

За майже три роки війни з Україною Кадиров збільшив чисельність своїх збройних формувань майже втричі, довівши їх до 19 підрозділів. Однак ці сили використовуються в основному для демонстрації лояльності Кремлю та зміцнення внутрішньої влади Кадирова, а не для участі у реальних бойових операціях.

Формально чеченські підрозділи підпорядковуються Міноборони, МВС чи Росгвардії, але насправді залишаються виключно під контролем Кадирова. Більшість із них дислоковані у Чечні та практично не залишають республіку. У медійному просторі такі сили отримали прізвисько "Тікток-військ" за постановочні відео, де імітуються бойові дії, а реальні зіткнення залишаються на плечах інших російських підрозділів.

Єдиний підрозділ, який Кадиров справді відправляє на фронт, — добровольчий батальйон "Ахмат", до складу якого практично не входять чеченці. Керує цим формуванням генерал-лейтенант Апті Алаудінов. Саме бійці "Ахмата" після мінімальної підготовки прямують на передову, тоді як інші формування Кадирова залишаються у тилу або використовуються для охорони прикордонних регіонів Росії, таких як Білгородська та Курська області.

Проте навіть у прикордонних регіонах чеченські бійці не демонструють ефективності. У серпні, коли українські війська прорвали кордон у Курській області, батальйон "Ахмат-Чечня", який перебував у регіоні, виявився нездатним утримати позиції. Українські сили захопили частину території за лічені години, а серед полонених опинилися навіть бійці кадировського батальйону.

Чому Кадиров береже своїх бійців

Складається враження, що Кадиров не готовий ризикувати основною частиною своїх сил заради війни з Україною. Лояльні йому підрозділи, які здебільшого складаються з етнічних чеченців, зберігаються як інструмент особистої влади та стабілізації обстановки всередині Чечні.

Хоча інші російські регіони втрачають тисячі мобілізованих, чеченська армія демонстративно залишається у резерві. На тлі поразок російської армії та посилення українських контратак це виглядає як свідома стратегія збереження ресурсів, яка може спричинити невдоволення серед союзників Кадирова у Кремлі.

Він продовжує використовувати війну як інструмент розширення своєї армії, але не готовий витрачати ці сили на реальну боротьбу.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Мережі з'явилися кадри атаки безпілотників на будівлю МВС Чечні у Грозному.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини