18 грудня 2024, 13:28

Пляма з мазутом швидко рухається на південь Росії: ЗМІ дізналися, що Кремль приховує від росіян

Мазут, що розлився у море, спускається на південь Росії та розноситься штормом пляжем з галькою, звідки прибрати нафтопродукти буде дуже складно.

Пляма з мазутом швидко рухається на південь Росії: ЗМІ дізналися, що Кремль приховує від росіян

Розлив мазуту у результаті аварії двох старих танкерів у Керченській протоці обертається дедалі серйознішою екологічною катастрофою для Чорноморського узбережжя Росії. Мазутні плями, що досягли центрального пляжу Анапи, продовжують поширюватися на південь, загрожуючи пляжам Краснодарського краю та курортному сезону, повідомляє Dialog.UA.

Зсув плям мазуту на південь створює додаткові складності. На відміну від піщаних пляжів Анапи, південні території покриті галькою, що значно ускладнює збирання забруднень.

Експерти попереджають, що влітку ситуація може погіршитись. Під дією високої температури мазут почне випаровуватись, отруюючи атмосферу у туристичних зонах.

Жителі Краснодарського краю вже висловлюють стурбованість щодо наслідків для курортного сезону. Екологічна катастрофа загрожує зробити пляжі непридатними для відпочинку, що завдасть значного удару місцевій економіці, яка залежить від внутрішнього туризму. За мірками Росії Краснодарський край вважається значним курортом. Він суттєво програє Туреччині та Єгипту у сервісі та якості відпочинку, але за рахунок дешевизни та низької якості обслуговування дозволяє тримати ціни на доступному для росіян рівня. Анапа - один із головних центрів літнього туризму для росіян із шалманами, пельменними, кіосками зі смаженою куркою та дешевим пивом.


Катастрофа у Керченській протоці оголила низку глибоких проблем російської нафтової галузі. Анатолій Несміян, російський аналітик, вказує, що танкери, які перевозили мазут, фактично стояли на якірній стоянці місяцями через відсутність можливості розвантаження.

Один із танкерів знаходився на стоянці з жовтня, виконуючи функцію тимчасового сховища.

Причина у проблемі перероблення: низька технологічність російських НПЗ призводить до великого виходу мазуту, який складно реалізувати або зберігати. Розлив мазуту також наголошує на слабких місцях російської нафтової промисловості. Низька глибина перероблення нафти призводить до утворення більших обсягів мазуту, з яким важко справлятися.

Таким чином, подібні катастрофи чекають на Росію й у майбутньому.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Greenpeace передбачили катастрофу у Чорному морі через аварію двох російських танкерів.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини