23 грудня 2024, 07:26

Частина мішків з мазутом з Анапи знову у Чорному морі – екологи відкрито звинуватили владу РФ у бездіяльності

У Чорному морі біля узбережжя Анапи почався шторм, і неприбрані мішки з мазутом вирушають у воду.

Частина мішків з мазутом з Анапи знову у Чорному морі – екологи відкрито звинуватили владу РФ у бездіяльності

Протягом кількох днів біля узбережжя Анапи морський шторм змиває у воду ті мішки з мазутом, які встигли зібрати волонтери, але не встигли вивезти з території узбережжя.

Російські паблики пишуть про те, що мішки з мазутом не встигають вивезти, оскільки просто не вистачає техніки, повідомляє канал "Україна 365".

Експерти також не відкидають, що шторм може викинути на узбережжя новий мазут, який все ще залишається у Чорному морі.

Тво Кубані Олександр Нестеренко заявив, що спецтехніка нібито прибирала мазут із пляжу весь день, проте щойно почався шторм, всі пішли якнайдалі від води. Він визнав той факт, що частина мішків пішла назад у море та на узбережжя може викинути новий мазут.

Паблік "Агентство. Новости" пише про те, що навіть через два тижні після аварії танкерів "Волгонефть" у Чорному морі ніхто так і не почав відкачування мазуту. За словами екологів, на той час погода на морі дозволяла це зробити.

Екологи спочатку закликали владу прибирати мазут за допомогою бульдозерів, а не людей, озброєних лопатами. Усі ці волонтери змушені були вдихати отруйні пари.

Екологи були обурені, що до ліквідації наслідків аварії корабля не був залучений як великий бізнес, так і сама держава.

Еколог із групи Ukraine War Environmental Consequences Work Group Євген Симонов зізнався, що один із танкерів весь цей час був на узбережжі, проте ніхто не віддав команду розпочати відкачування мазуту.

Минулої п'ятниці та суботи порив вітру біля берегів Анапи досягав всього від 3 до 5 м/с, що давало можливість провести ряд робіт з усунення наслідків аварії кораблів і розливу мазуту.

Пропагандисти з РІА "Новости" вчора написали, що рішення щодо підйому танкерів із дна моря ще немає.

За словами того ж Симонова, швидко та якісно прибрати мазут не дозволяє відсутність рішення влади про введення у регіоні режиму НС.

Еколог заявив, що кинутий на берег мазут швидко вбирається у пісок, а через шторм на морі пісок знову накриває мазут. Зрештою виходить "шаровий пиріг".

У прес-службі МНС РФ ще у суботу заявили, що від мазуту постраждало 54 км берегової лінії, нібито до вчорашнього дня вдалося розчистити 34 км.

Ще 21 грудня мазут досяг і берегів Криму.

Однак біля узбережжя Анапи у морі все ще знаходиться велика нафтова пляма площею до 100 км2.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що екологи б'ють на сполох, оскільки ситуацію через розлив у Чорному морі мазуту лише погіршується. Анапа буквально потопає у мазуті, а місцева влада не може сама впоратися з наслідками нафтової катастрофи.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини