Мазут "убив" узбережжя Росії на півдні на 10 років: отруєні росіяни вже у лікарнях – ЗМІ
Розлив мазуту продовжує руйнувати екосистему півдня Росії – тим часом влада не діє, а мішки із зібраним мазутом знову виносить у море.
Масштабна екологічна катастрофа розгортається російським узбережжям Чорного моря. Розлив мазуту, що стався з вини російських компаній, знищує природу та завдає колосального удару по економіці Краснодарського краю. Забруднення, викликані штормом, продовжують поширюватися, вражаючи піщані та галькові пляжі. Ситуація у районі Анапи досягла критичної стадії: мазут проникає вглиб піщаного ґрунту, створюючи багатошарові поклади, які надзвичайно складно очистити.
На березі виявлени загиблі дельфіни з ознаками інтоксикації. Навіть відмиті від мазуту тварини помирають від наслідків дії нафтопродуктів. Відновлення екосистеми, за оцінюванням експертів, може тривати до 10 років.
Тим часом волонтери, які рятують тварин і очищають пляжі, страждають від токсичної пари. Одна з добровольців уже госпіталізована з тяжким отруєнням.
Російська влада продовжує ігнорувати проблему. Мішки з мазутом, зібрані волонтерами, досі не вивезені з узбережжя. Штормові вітри забрали частину зібраних відходів назад у море, та забруднення знову повернулися на берег. Організованої системи очищення чи підтримки волонтерів немає, а федеральна влада опікується іншими пріоритетами. Краснодарський край виявився віч-на-віч із катастрофою.
Економічні наслідки також стають дедалі очевиднішими. Туристичний сезон 2024 року в Анапі під загрозою: узбережжя, вкрите мазутом, навряд чи привабить відпочиваючих. Це ще більше послабить і так обмежені ресурси регіону, необхідні ліквідації наслідків.
Екологи попереджають, що втрачені перші дні ліквідації забруднень обернуться довгостроковими проблемами. У сезон штормів мазут поєднується з піском і покривається новими шарами, створюючи бомбу сповільненої дії, яка почне забруднювати море та пляжі у теплу пору року.
Чорноморська екосистема переживає один із найважчих періодів у своїй історії. Жителі регіону звернулися з чолобитною до глави кремлівських Путіна, але відповіді на їхні відчайдушні прохання поки не було.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що екологи б'ють на сполох, оскільки ситуація через розлив у Чорному морі мазуту лише погіршується.