25 грудня 2024, 13:55

Катастрофа з мазутом у Росії: в Анапі всюди валяються мішки з отруйною рідиною

Ліквідація катастрофи йде повільно: російські рятувальники скидають мішки з отруйною рідиною у полях по всьому регіону, отруюючи природу та ґрунтові води навколо.

Катастрофа з мазутом у Росії: в Анапі всюди валяються мішки з отруйною рідиною

Після катастрофи двох танкерів на Чорному морі, з яких випливло близько 3750 тонн мазуту, екологічна катастрофа продовжує охоплювати чорноморське узбережжя. Забруднення поширилося від Анапи до Новоросійська, незважаючи на спорадичні зусилля щодо очищення берегової лінії.

В Анапі мішки із зібраним мазутом знаходяться буквально всюди: від пляжів до стихійних сміттєзвалищ поблизу населених пунктів. На полігонах для сміття відсутні технічні умови для утилізації таких відходів, тому мазут захоронюють у піску або скидають уздовж доріг. Відео публікує Телеграм-канал "Україна 365".

Екологічні активісти та місцеві жителі побоюються, що така практика призведе до забруднення ґрунтових вод, загрожуючи великим територіям на Півдні Росії. За словами аналітика Анатолія Несміяна, мазут в умовах теплої погоди розріджується та глибше проникає у пісок, що збільшує обсяги зараженої землі.

"Тепер замість видалення кількох сантиметрів піску доведеться викопувати метрові товщі", - пише Несміян, підкреслюючи, що обсяги робіт і витрати зростають у геометричній прогресії.

На Кубані введено вже регіональний режим надзвичайної ситуації, проте темпи робіт залишаються недостатніми, а потужності для зберігання й утилізації забрудненого ґрунту вичерпано. Екологічна катастрофа розкрила хронічні проблеми з інфраструктурою утилізації відходів у регіоні.

Створення нового майданчика для зберігання мазуту, про який заявляє місцева влада, викликає сумніви. Невідомо, чи вистачить її потужностей, щоб упоратися зі збільшуваними обсягами забрудненого піску.

Залишається відкритим питання про власника мазуту. Експерти наголошують, що вантаж перебував у танкерах, які не відповідають протоколам безпеки. Незважаючи на спроби покласти провину на капітанів суден, власники мазуту поки що залишаються у тіні. Неясно також, чи був вантаж застрахований і чому страховики не беруть участь у ліквідації наслідків.

Москва не діє

Незважаючи на масштаб катастрофи, реакція федерального центру залишається формальною. Міністр екології РФ знаходиться на місці, але якихось значних кроків з ліквідації наслідків не вжито. Місцева влада та волонтери продовжують нести основне навантаження, але їх зусилля явно недостатні для вирішення проблеми такого масштабу.

Екологічна катастрофа на Чорному морі продовжує розгортатися, оголюючи системні проблеми у керуванні відходами, екологічною безпекою та відповідальністю бізнесу. Поки мазут загрожує забрудненням нових територій, вирішення проблеми залишається на папері, посилюючи кризу на Півдні Росії.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що при першому дощі мазут потрапить у ґрунт, а потім у ґрунтові води. Це викликає масове зараження й отруєння людей.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини