26 грудня 2024, 13:44

"Погляньте на шар мазуту!" – жителі РФ показали, як виглядає Анапа, що тоне у мазуті

Розлив мазуту у РФ призвів до екологічної катастрофи: жителі Кубані б'ють на сполох, звинувачуючи кремлівських у бездіяльності й ігноруванні їхніх проблем.

Катастрофа на Чорному морі продовжує посилюватися: розлив мазуту торкнувся десятків кілометрів берегової лінії, отруївши узбережжя та погрожуючи екосистемі регіону. Місцеві жителі та підприємці скаржаться, що федеральна влада практично не реагує на те, що відбувається, залишаючи регіон з його проблемами віч-на-віч.

Мазут на пляжах і у воді

Незважаючи на вжиті заходи, зараження узбережжя залишається масштабним. За словами експертів, на деяких ділянках необхідно застосовувати сорбенти та проводити додаткове очищення, що потребуватиме значних ресурсів та часу. Інший варіант - чекати, доки мікроорганізми перероблять мазут, але це займе роки.

На даний момент мазут продовжує вимиватися на пляжі з мішків, до яких його збирали. Волонтери та місцеві жителі стикаються з тим, що нафтопродукти знову потрапляють на пісок, посилюючи масштаби забруднення.


Через аномально теплу погоду нафтопродукти, що осіли на дно, почали спливати та викидатися на берег. Вчені попереджають, що навесні 2025 року це може призвести до масової загибелі риб, включаючи такі види, як шпроти, минь і мерланг. Їхня чисельність у районі лиха знизиться на кілька років, що вдарить по рибальській галузі.

Місцеві підприємці також пророкують катастрофу для туристичного бізнесу.

"Влітку туристи до нас не поїдуть. Хто захоче відпочивати на отруєних пляжах?" - скаржаться власники готелів і ресторанів.

Місцеві жителі критикують федеральну та регіональну владу за запізнілу реакцію на катастрофу. Крайовий режим НС було введено лише через 10 днів після аварії, хоча масштаби лиха вимагають федерального рівня.

Багато хто вказує на некомпетентність: "На будівництві траси до Криму тисячі одиниць техніки. Чому їх не залучили до ліквідації одразу?" - запитують жителі.

Крім того, залишається незрозумілим, хто є власником мазуту, який спричинив катастрофу. Досі до власника вантажу не висунуто жодних офіційних претензій.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що при першому дощі мазут потрапить у ґрунт, а потім у ґрунтові води. Це викликає масове зараження й отруєння людей.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини