30 грудня 2024, 07:48

Яку роль відіграє Україна у новій Стратегії РФ по боротьбі з екстремізмом: аналіз від ISW

Путін закріпив політику української "денацифікації" у новому держдокументі про боротьбу з екстремізмом.

Яку роль відіграє Україна у новій Стратегії РФ по боротьбі з екстремізмом: аналіз від ISW

Насправді Путін намагається показати, що він не скасував жодної зі своїх вимог, коли вторгся до України у лютому 2022 року: усунення українського уряду від керування країною.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати новий стратегічний документ Путіна щодо протидії екстремізму.

Ще 28 грудня Путін підписав Стратегію протидії екстремізму у РФ. Вперше з'явилося таке слово, як "русофобія", яке Путін відніс до "недружньої, дискримінаційної дії" щодо громадян РФ.

Як і у Стратегії від 2020 року, Україна є країною, яка поширює "неонацистські ідеї".

У стратегії йдеться, що Москва "зобов'язана" ліквідувати екстремізм, що виходить з України. У лютому 2022 року Путін заявив, що одна з цілей "СВО" - "денацифікація" України. Таким чином, російський диктатор хотів позбутися законного обраного народом України нового уряду.

"Русофобію" та "дискримінацію" у своїх виступах нещодавно згадував і глава МЗС РФ. За його словами, утиск російської мови в Україні "неприйнятний". Поки це не закінчиться, про переговори не може бути й мови.

Аналітики впевнені, що нову Стратегію Кремль використатиме як основний закон, щоб постійно наполягати на проведенні в Україні нових виборів.

Знайшлося у новій Стратегії місце і мігрантам. Там сказано, що багато хто здыйснює у РФ незаконну діяльність, сприяючи поширенню у країні екстремізму.

Документ закликає владу на місцях більше приділяти увагу питанню мігрантів, а особливо цікавитись тим, які "пропагандистські заходи" ті проводять у своєму колі спілкування.

Стратегія передбачає ще більше приділити увагу освітній програмі у регіонах Центральної Азії та Південного Кавказу.

У ISW досі впевнені у тому, що Путіну постійно доводиться догоджати ультранаціоналістичному електорату. Одночасно з цим доводиться врівноважити потребу РФ у дешевій робочій силі завдяки праці саме мігрантів.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що спецборт із РФ провів два дні у Вашингтоні. Однак цю інформацію не коментують ні у Москві, ні у США.

Нагадаємо, фактичний лідер Сирії зробив нову заяву відносно планів щодо Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини