19 січня 2025, 14:52

У Керченській протоці затонув російський танкер із мазутом, який є частиною "тіньового флоту" РФ, – росСМИ

Танкер FIRN, побудований на замовлення російської компанії "Совкомфлот", раніше був помічений у перевезенні підсанкційної нафти з Венесуели та Росії.

У Керченській протоці затонув російський танкер із мазутом, який є частиною "тіньового флоту" РФ, – росСМИ

Росія на десятиліття загробила власне Чорноморське узбережжя, головний курорт РФ, заливши все мазутом із танкерів, які є частиною так званого "тіньового флоту" Москви. Про це повідомила робоча група Ukraine War Environmental Consequences Work Group (UWEC), яка включає екологів з України та Росії, пише "Агентство".

"Тіньовий флот" мав врятувати Москву від провалу у нафтових доходах, проте зіграв злий жарт із росіянами.

Згідно зі звітом UWEC, вантаж мазуту з танкера "Волгонефть-212" призначався для передачі на танкер FIRN, який активно використовується у схемах обходу міжнародних санкцій. Екологи зазначають, що "Волгонефть-212" й інший танкер "Волгонефть-109" перебували у зоні навантаження порту "Кавказ", коли сталася катастрофа.

Зв'язок із тіньовим флотом

Танкер FIRN, побудований на замовлення російської компанії "Совкомфлот", раніше був помічений у перевезенні підсанкційної нафти з Венесуели та Росії. Хоча його не включено до списку санкціонованих судів Мінфіну США, його причетність до обхідних схем підтверджують дані української розвідки, Greenpeace й інших моніторингових організацій.

З жовтня 2023 року FIRN ходить під прапором Панами й експлуатується індійською компанією TRIDENT BEAUTY LTD, яка керує ще одним аналогічним судном. FIRN також включено до списків тіньового флоту Головного управління розвідки України.

Екологічна загроза

З початку вторгнення Росії в Україну екологи зафіксували близько 100 випадків потоплення чи пошкодження військових і цивільних суден, які загрожують забрудненням. У районі Керченської протоки, де сталася аварія "Волгонефть-212", з 2017 по 2021 роки виявили 2599 плям забруднень загальною площею 1107 кв. км.

Проблему посилює погіршення екологічної ситуації після будівництва Керченського мосту й активних бойових дій. Потоплення таких суден, як крейсер "Москва", також призвело до обмежених нафторозливів, які можуть спричинити масштабне забруднення Чорного моря.

Наслідки для Росії

Крах танкерів і причетність до них тіньового флоту підкреслюють проблеми, пов'язані з обходом санкцій і екологічними ризиками. Використання застарілих суден, які працюють в умовах відсутності належного контролю, ставить під загрозу не лише міжнародне морське право, а й екологію регіону.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що плями мазуту із затонулих російських танкерів дісталися Ялти йа інших найбільших курортів окупованого Криму.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини