У Керченській протоці затонув російський танкер із мазутом, який є частиною "тіньового флоту" РФ, – росСМИ
Танкер FIRN, побудований на замовлення російської компанії "Совкомфлот", раніше був помічений у перевезенні підсанкційної нафти з Венесуели та Росії.
Росія на десятиліття загробила власне Чорноморське узбережжя, головний курорт РФ, заливши все мазутом із танкерів, які є частиною так званого "тіньового флоту" Москви. Про це повідомила робоча група Ukraine War Environmental Consequences Work Group (UWEC), яка включає екологів з України та Росії, пише "Агентство".
"Тіньовий флот" мав врятувати Москву від провалу у нафтових доходах, проте зіграв злий жарт із росіянами.
Згідно зі звітом UWEC, вантаж мазуту з танкера "Волгонефть-212" призначався для передачі на танкер FIRN, який активно використовується у схемах обходу міжнародних санкцій. Екологи зазначають, що "Волгонефть-212" й інший танкер "Волгонефть-109" перебували у зоні навантаження порту "Кавказ", коли сталася катастрофа.
Зв'язок із тіньовим флотом
Танкер FIRN, побудований на замовлення російської компанії "Совкомфлот", раніше був помічений у перевезенні підсанкційної нафти з Венесуели та Росії. Хоча його не включено до списку санкціонованих судів Мінфіну США, його причетність до обхідних схем підтверджують дані української розвідки, Greenpeace й інших моніторингових організацій.
З жовтня 2023 року FIRN ходить під прапором Панами й експлуатується індійською компанією TRIDENT BEAUTY LTD, яка керує ще одним аналогічним судном. FIRN також включено до списків тіньового флоту Головного управління розвідки України.
Екологічна загроза
З початку вторгнення Росії в Україну екологи зафіксували близько 100 випадків потоплення чи пошкодження військових і цивільних суден, які загрожують забрудненням. У районі Керченської протоки, де сталася аварія "Волгонефть-212", з 2017 по 2021 роки виявили 2599 плям забруднень загальною площею 1107 кв. км.
Проблему посилює погіршення екологічної ситуації після будівництва Керченського мосту й активних бойових дій. Потоплення таких суден, як крейсер "Москва", також призвело до обмежених нафторозливів, які можуть спричинити масштабне забруднення Чорного моря.
Наслідки для Росії
Крах танкерів і причетність до них тіньового флоту підкреслюють проблеми, пов'язані з обходом санкцій і екологічними ризиками. Використання застарілих суден, які працюють в умовах відсутності належного контролю, ставить під загрозу не лише міжнародне морське право, а й екологію регіону.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що плями мазуту із затонулих російських танкерів дісталися Ялти йа інших найбільших курортів окупованого Криму.
Останні новини
Бійці бригади "Магура" випалили наступ армії РФ на Курщині, відправивши окупантів "прямо до пекла"
19:47"Потрібні швидкі результати", – Коваленко розповів про дії російської армії біля Великої Новосілки
18:50