21 січня 2025, 04:19

Було більше 20 "хлопків": безпілотники атакували у Смоленську авіазавод – "полум'яні" кадри від очевидців

У ніч проти 21 січня група безпілотників України здійснила атаку на ще один авіаційний завод, який знаходиться у Смоленську.

Якщо вчора дрони України навідалися "у гості" до авіазаводів у Казані, то вже сьогодні — до Смоленська.

Місцеві паблики пишуть про те, що атака на місто розпочалася близько 00:30, повідомляє канал "Україна 365".

Глава області Василь Анохін підтвердив атаку безпілотників на Смоленськ, при цьому закликав зберігати спокій, оскільки у місті працюють системи ППО. На підтвердження його слів жителі Смоленська почали активно викладати у Мережу роботу "Панциря". На одному з роликів можна побачити момент збиття безпілотника, проте є і ролик, в якому російська система завдає удару і по багатоповерховому будинку.

Поки невідома точна кількість дронів, які атакували Смоленськ. Місцеві жителі пишуть про "бавовну" у різних районах міста.

Відомо, що під ударами опинилася як місцева телевежа, так і авіаційний завод.

Загалом було начитано близько 20 "хлопків". У той момент, поки авіазавод був охоплений полум'ям, глава регіону прозвітував про "добре виконану роботу силами ЗС РФ".

За словами Анохіна, всіх безпілотників було знищено, а через падіння їхніх уламків почався спалах на дахах житлових будинків. Постраждалих немає. Він також підтвердив, що всі ролики у Мережі щодо атаки дронів на житлові об'єкти та будинки — фейки, а отже можна робити висновок, що атаку на будинок все ж таки здійснила російська система ППО.

Смоленський авіаційний завод відкрито ще 1926 року. За часів СРСР завод випускав спортивні літаки типу "Як-18Т" і пасажирські типу "Як-42". З 2004 року завод входить до корпорації "Тактичне ракетне озброєння". З 2022 перебуває під санкціями Заходу через виробництво ракет "Х-59". Також на заводі ремонтують і здійснюють техобслуговування вже збудованих літаків.

На заводі працює понад 4 тисячі осіб.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що 20 січня безпілотники України атакували авіазавод КАПО у Казані.

Нагадаємо, експерти й OSINT-аналітики розповіли, які військові цілі у Казані атакували українські безпілотники.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини