10 лютого 2025, 13:37

Росія на межі екологічної катастрофи: китайське судно з тоннами мазуту може бути новим Чорнобилем

Шансів зняти китайське судно, що сіло на мілину у Сахаліну, практично немає, проблема посилюється мовним бар'єром: китайська команда не може зрозуміло пояснити масштаби пошкоджень.

В акваторії біля берегів Сахаліну склалася критична ситуація, яка може призвести до екологічного лиха величезного масштабу. Китайське суховантажне судно "Анг Янг - 2" сіло на мілину з 700 тоннами мазуту і 1000 тоннами вугілля на борту, отримавши серйозні пробоїни. Якщо ситуація вийде з-під контролю, токсичні речовини можуть забруднити узбережжя Росії, а також досягти Японії, створивши катастрофічні наслідки для морської екосистеми регіону, пишуть РосЗМІ.

Судно сіло на мілину 8 лютого у Невельському районі Сахаліну, та досі рятувальникам не вдалося навіть обстежити його корпус. Головна загроза – витік мазуту у воду, який буде ударом по екології Тихого океану, призвівши до масової загибелі морських тварин і руйнування прибережної екосистеми. Однак несприятливі погодні умови заважають водолазам дістатися суховантажного судна й оцінити рівень пошкоджень.

Рятувальники розглядають два можливі сценарії:

- спробувати зняти судно з мілини, але цей варіант практично неможливий через відсутність потужних буксирів у регіоні;

- розпиляти суховантажне судно й утилізувати його на місці, що призведе до часткового забруднення, але може мінімізувати глобальну катастрофу.

Проте проблема ускладнюється мовним бар'єром: китайська команда не може зрозуміло пояснити масштаби пошкоджень, а перекладач, за словами джерел, не справляється із завданням.

Якщо мазут виллється у воду, Росія зіткнеться із найбільшою екологічною катастрофою на Далекому Сході. Розлив нафти знищить рибальські угіддя, завдасть колосального удару по морській фауні та може досягти узбережжя Японії, що спричинить міжнародний скандал.

Крім того, розлив може вдарити по економіці регіону, оскільки Сахалін сильно залежить від рибальської та видобувної промисловості. Вже зараз місцева влада б'є на сполох, але рішення затягується через бюрократичну плутанину та брак необхідних ресурсів.

Поки російська влада намагається розібратися, що робити, час минає, а ризики екологічного лиха тільки зростають. Якщо операція з порятунку суховантажного судна не вдасться, Сахалін, Курили та навіть японське узбережжя зіткнуться з серйозними наслідками, за які доведеться платити десятиліттями.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що після інциденту з танкером на Сахаліні новий серйозний випадок зафіксовано у порту Усть-Луга.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини