Кадиров готується піти у відставку: у нього великий конфлікт із Путіним через сина – росЗМІ
Між Кремлем і Чечнею спалахнув гострий конфлікт, пов'язаний із різким погіршенням здоров'я Кадирова та бажанням призначити сина наступником.
Внутрішній конфлікт між Кремлем і Рамзаном Кадировим, головою Чечні, стрімко виходить за межі кулуарної боротьби. Подробиці про плани передати владу синові, контакти з Катаром і тиск на соратників Кадирова можуть означати початок нового витка протистояння. Експерти не виключають: Росія ризикує вступити до Третьої чеченської війни — цього разу всередині себе.
Формально у складі, фактично окремо
Чечня давно сприймається як особливий суб'єкт поки що у складі Росії. На тлі ослаблення централізованої влади та збільшуваних протиріч ситуація почала нагадувати підготовку до масштабного політичного та силового конфлікту. Джерела розслідувального проекту "ВЧК-ОГПУ" повідомляють про серйозний розлад між Кремлем і Кадировим, викликаний його наміром передати владу у республіці своєму 17-річному синові Адаму.
У Кадирова проблеми зі здоров'ям
Одне з джерел стверджує, що бачив Кадирова на власні очі 7 днів тому. За його словами, якщо й надалі так піде, то голова Чечні незабаром не зможе виконувати свої обов'язки навіть частково через проблеми зі здоров'ям, саме тому він активно шукає варіант зберегти активи, контроль над Чечнею та безпеку своєї родини.
Кремль сказав "ні"
Під час останньої неформальної зустрічі з Путіним (у серпні 2024 року) Кадиров прямо заявив про бажання бачити своїм наступником Адама. Проте Кремль відповів категоричною відмовою. Після цього, як стверджують співрозмовники, Кадиров почав вести таємні переговори з керівництвом Катару, де вже перебувають дві його найближчі довірені особи.
Владна перебудова та заморозка силовиків
На тлі стану здоров'я Кадирова, що погіршується, його оточення почало активно перебудовувати внутрішні механізми керування Чечнею. Було введено негласну заборону на активність чеченських силовиків і рекетирів за межами регіону, у тому числі й найближчому соратнику Кадирова депутату Держдуми Адаму Делімханову дали зрозуміти, що будь-яка участь у розборках у столиці може призвести до спливання старих, "забутих" справ.
Переговори з арабськими монархіями викликають тривогу у Москві
Джерела також повідомляють, що ФСБ передала Кремлю інформацію про численні несанкціоновані переговори Кадирова з близькосхідними мусульманськими державами щодо майбутнього активів сім'ї та особистої безпеки. Це є однією з головних причин розриву довіри між Путіним і Кадировим.
Історичний контекст: від першої до можливої третьої війни
Росія вже пережила дві кровопролитні чеченські кампанії у 1990-х і на початку 2000-х років. Обидві починалися як внутрішні конфлікти, котрі переростали у повномасштабні бойові дії. Сьогодні, незважаючи на формальне підпорядкування Чечні Москві, республіка поводиться як незалежна держава з власним порядком, армією та зовнішніми контактами. Це робить ризик Третьої чеченської війни (цього разу у формі громадянського протистояння) цілком реальним.
Закрита загроза чи відкрита конфронтація
Поки Кремль зберігає зовнішній спокій, проблеми множаться: посилюється автономія Чечні, послаблюється вертикаль влади та підривається сама ідея "єдності Росії". Конфлікт між Путіним і Кадировим уже не є просто особистою сваркою: це симптом глибокої тріщини у політичному тілі країни.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова змусили вибачатися перед "кадировцями".
Останні новини
"На 100% відповідальність Артюха", – український військовий розповів про удар РФ ракетою по Сумах
12:45Чудовий політичний хід: стало відомо, навіщо Київ провів брифінг із полоненими китайцями, – CNN
08:33